Strona główna
 
Witamy w serwisie szkoły branżowej
„Ja, uczeń Zespołu Szkół w Łambinowicach, ślubuję uroczyście...” PDF Drukuj Email

14 października 2015r. w Zespole Szkół w Łambinowicach miało miejsce  podwójne święto. Po pierwsze, obchodziliśmy-jak w całej Polsce-Dzień Edukacji Narodowej, po drugie -tego dnia pierwszoklasiści - zarówno gimnazjum, jak i szkoły zawodowej - poprzez uroczystość Pasowania stali się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół. Z tej okazji  swoją obecnością zaszczycili nas  znamienici goście, m.in. wójt gminy Łambinowice, radni, przedstawiciele instytucji, dyrektorzy szkół, rada rodziców i  rodzice. Z ust wójta-pana Tomasza Karpińskiego, dyrektora szkoły-pana Cezarego Szczepańskiego i przewodniczącej rady rodziców-pani Aleksandry Kloski nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie usłyszeli ciepłe słowa życzeń z okazji ich święta.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

W czwartkowy poranek w Zespole Szkół   Samorząd Szkolny wraz z  opiekunem panem Andrzejem Gandziałą przygotowali  pracownikom szkoły  miłą niespodziankę z okazji Ich święta. Odbył się  uroczysty apel z programem na wesoło. Były śmiesznie zmienione piosenki kultowych polskich zespołów  Urszuli oraz De Mono, ale gwoździem programu okazały się bardzo udane parodie  lekcji języka polskiego oraz biologii. Uczniowie okazali się doskonałymi obserwatorami, potrafili dokładnie uchwycić charakterystyczne cechy i zachowania swoich nauczycieli. Na koniec wszyscy pedagodzy otrzymali jesienne stroiki.

Więcej…
 
55-lecie Rodzinnych Ogrodów Działkowych PDF Drukuj Email

W sobotę 17 października delegacja uczniów Zespołu Szkół świętowała wraz z działkowiczami jubileusz 55-lecia Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Patrycja Partyka zaśpiewała na tę część 3 utwory: "Jestem madame" z własnego repertuaru (!), "Wracam do domu" z rep. Justyny Steczkowskiej oraz "Świat się pomylił" z rep. Patrycji Markowskiej. Marlena Sołtys z kolei wykonała 2 utwory: "Jutro" zespołu LemON oraz "Naucz mnie" z rep. Sarsy. Dziewczęta zachwyciły publiczność swoimi talentami oraz wdziękiem i kolejny raz pokazały, że w Zespole Szkół nie brak wokalnych perełek. Wszystkim działkowiczom życzymy z okazji jubileuszu obfitych plonów :-)

Filmy:  Marlena, Patrycja

Opracowała: Małgorzata Połomska-Skut

Więcej…
 
„Książki naszych marzeń” PDF Drukuj Email

II etap ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej został zakończony. Pierwszy etap polegał na stworzeniu listy tytułów 50 najbardziej poszukiwanych przez naszych uczniów książek. Lista została opracowana na podstawie głosów oddanych przez wszystkich gimnazjalistów naszej szkoły.

Drugi etap polegał na nakręceniu 60 s. filmiku na temat: „Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki, bo…”. Każda klasa miała nagrać filmik i zgłosić go do szkolnego konkursu.

Więcej…
 
Wykaz projektów edukacyjnych realizowanych w roku szkolnym 2015/2016 PDF Drukuj Email


WYKAZ PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH  REALIZOWANYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2015 W PUBLICZNYM GIMNAZJUM

 
KLASOWY DZIEŃ CHŁOPAKA W IA PDF Drukuj Email

30 września jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień ChłopakaW klasie 1a chłopcy z okazji swojego święta otrzymali od dziewcząt podarunki w postaci skarpetek z zabawnymi nadrukami i batoników. Po wręczeniu upominków nastał czas zabawy. Pierwszym konkursem było rozpoznawanie kosmetyków, następne były równie ciekawe np.odgadywanie przypraw za pomocą smaku. Wszystkie zabawy zostały przygotowane przez nasze koleżanki. Na samym końcu ujawniono słodką niespodziankę, którą była karpatka przygotowana przez babcię jednej z dziewcząt.

Więcej…
 
Europejskie Dni Ptaków 2015 PDF Drukuj Email

W Łambinowicach w ramach obchodów Europejskich Dni Ptaków 02 października 2015r. odbyła się piesza  wycieczka uczniów Zespołu Szkół po terenach dawnego obozu  jenieckiego. Uczniowie uzbrojeni w szkolne lornetki oraz aparaty fotograficzne starali się zaobserwować różne gatunki ptaków. Okazało się, że nie jest to taka prosta sprawa. W lesie słyszeliśmy głosy wielu ptaków i widzieliśmy przelatujące obok nas osobniki. Chyba były zainteresowane gośćmi w ich domu. Niestety szybko zrozumieliśmy, że zrobienie zdjęcia napotkanym ptakom nie jest łatwe, a zrobienie dobrego zdjęcia, graniczy z cudem.

Europejskie Towarzystwo Ochrony Ptaków

FILM z obserwacji

Podczas wędrowania zapoznaliśmy się z wieloma informacjami o pospolitych gatunkach, które napotykaliśmy. Były to szpaki, sikory, wróble oraz sroka .Odpoczynek na postoju leśnym wykorzystaliśmy na opowieści o naszych doświadczeniach ze spotkaniami z ptakami.

Więcej…
 
I środa miesiąca PDF Drukuj Email

W środę 7 października 2015 roku w godzinach od 17-18, tradycyjnie jak co miesiąc nauczyciele są do dyspozycji rodziców uczniów Zespołu Szkół. Wyjątkowo Rada Rodziców  Zespołu Szkół zaprasza na godzinę 17.00 na osobne spotkanie rodziców klas I gimnazjum (Ia, Ib, Ic).

 
Wizyta w Bibliotece Austriackiej PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły już kilkakrotnie uczestniczyli w zajęciach na temat życia w krajach niemieckiego obszaru językowego, organizowanych przez Bibliotekę Austriacką w Opolu. W tym roku w zajęciach wzięli udział uczniowie klasy IIc. Wyjazd odbył się  01.10.2015r. Dla uczniów przygotowano ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą Austrii. Uczestnicy zajęć uzyskali informacje na temat kultury, historii, geografii, życia codziennego oraz znanych osobistości tego kraju. Zdobyte informacje będą mogli wykorzystać na lekcjach języka niemieckiego oraz podczas Konkursu Wiedzy o Krajach Niemiecko- i Anglojęzycznych.

Więcej…
 
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY PDF Drukuj Email

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Po beztroskim wypoczynku, nadszedł czas nauki.
Dzieci i młodzież od września stanowią liczną grupę użytkowników dróg. Szczególnie niebezpieczne dla nich sytuacje to m.in. przekraczanie jezdni, poruszanie się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza i zachowanie się w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Aby wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, policjanci rozpoczęli ogólnopolską akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”.
30.09.2015r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I gimnazjum z policjantem dzielnicowym st. sierż. Piotrem Orlińskim w ramach tej akcji.

Więcej…
 
WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!” PDF Drukuj Email

 

WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!” – rusza konkurs MEN Stwórzcie w klasie komiks i pokażcie, że dopalacze to już historia! – to wystarczy, by wygrać w naszym konkursie. Celem konkursu „WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!” jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat szkodliwego działania dopalaczy oraz kształtowanie negatywnej postawy wobec ich używania. Naszymi partnerami są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Zdrowia. To oni razem z MEN zafundują nagrody laureatom. Do udziału w konkursie zapraszamy całe klasy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Więcej…
 
Propozycje tematów projektów edukacyjnych PDF Drukuj Email

• Uczniowie gimnazjum obowiązkowo biorą udział w realizacji projektu edukacyjnego.

• Projekt edukacyjny jest zespołowym, planowym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod.

• Zakres tematyczny - może dotyczyć wybranych treści nauczania określonych w podstawie programowej lub wykraczać poza te treści.

• Projekt edukacyjny jest realizowany przez zespół uczniów pod opieką nauczyciela i obejmuje następujące działania:

Więcej…
 
Warsztaty „Planowanie kariery zawodowej” PDF Drukuj Email

W poniedziałek 21 września grupa dziesięcioosobowa z klasy pierwszej Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z pedagogiem, doradcą zawodowym Agnieszką Jagieło pojechała na dwa dni do Niwek na warsztaty „Planowanie kariery zawodowej”. Warsztaty były zaplanowane w ramach projektu w którym nasza szkoła bierze udział tj. Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy. Projekt UE realizowany jest dla wszystkich szkół prowadzących kształcenie zawodowe w woj. opolskim przez dwie instytucje: Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, które  dba  o stronę edukacyjną oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, które przygotowuje go od strony biznesowej.

Więcej…
 
FINAŁ ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2015 PDF Drukuj Email

 

23 września 2015 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się finał tegorocznej kampanii profilaktyczno - edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Fundację „Trzeźwy umysł”. W gronie laureatów konkursu ogłoszonego w ramach kampanii znalazła się uczennica naszej szkoły Paulina Latta. Wykonała pracę plastyczną na temat „Razem lepiej”. Za swoją pracę i zaangażowanie została nagrodzona laptopem. Nagrodę odebrała w towarzystwie rodziców i pedagoga szkolnego.  Uroczystą galę prowadził dziennikarz TVN24 Jakub Porada. Przed uroczystym wręczeniem nagród laureatka wraz z delegacją zwiedzali Muzeum Sportu i Turystyki.

Więcej…
 
Wyprawa - Poprawa! PDF Drukuj Email

Wyprawa - Poprawa! Jesteśmy współodpowiedzialni za miejsce, w którym żyjemy! - Sprzątanie świata 2015. Finał tegorocznego Sprzątania Świata przypadał na niedzielę 20 września, ale uczniowie naszej szkoły akcentowali go 16 września na godzinach wychowawczych. Wcześniej przygotowaliśmy plakaty informacyjne akcji, która w tym roku polegała na odkrywaniu i dzikich wysypisk śmieci. Chętni uczniowie przewędrowali ścieżki wokół swoich miejscowości w poszukiwaniu wysypisk. Niestety udało im się je znaleźć. Przygotowali dokumentację fotograficzną tych miejsc i ustalili ich dokładną lokalizację. Zebrane materiały oraz deklarację pomocy przy sprzątaniu tych miejsc, przekażemy do Urzędu Gminy w Łambinowicach. Najmłodsi gimnazjaliści zbierali śmieci wokół Pandory i na osiedlu w okolicach przedszkola. Na pewno zebrali ich mniej niż w latach ubiegłych!

opr. M. Skut

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 36
 

BIP

Reklama
Reklama

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Zdjęcia

Reklama

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.