Strona główna
 
Witamy w ZS Łambinowice
STOP CYBERPRZEMOCY! PDF Drukuj Email

Powiedz STOP cyberprzemocy!

23 listopada na wszystkich godzinach wychowawczych pedagog szkolny Agnieszka Jagieło przeprowadziła warsztaty edukacyjne na temat cyberprzemocy i ogólnie pojętego bezpieczeństwa w sieci. Zjawisko cyberprzemocy, które na pozór jest  niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Jeśli cyberprzemocą zostanie dotknięta osoba wrażliwa, może to spowodować u niej głębokie traumy psychiczne, w najgorszych przypadkach dochodzi nawet do samobójstw. W trakcie spotkania młodzież uzyskała wskazówki, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Więcej…
 
Wyjazd edukacyjny klas I PDF Drukuj Email

03 grudnia 42 uczniów klas pierwszych pojechało na pierwszą wspólną wycieczkę. Tym razem wybór padł na piękne miasto Wrocław. Pierwszoklasiści wycieczkę rozpoczęli od kina i obejrzenia filmu przygodowego pt. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.  Po filmie, każdy z uczniów miał możliwość spróbowania przepysznych ciepłych pączków ze „Starej pączkarni” – „mniam palce lizać”. Następnie wszyscy udali się na wrocławski rynek, na którym odbywał się jarmark bożonarodzeniowy – to jeden z najpiękniejszych jarmarków Polsce. Spacerując po rynku uczniowie podziwiali  piękne drewniane domki, oferujące różnorodne specjały. Wszyscy poczuli wspaniałą atmosferę świąt. Kolejnym punktem wycieczki był Uniwersytet Wrocławski i spotkanie z pracownikiem naukowym tej uczelni. Uczniowie z ciekawością słuchali jaką drogę trzeba przejść, aby zostać prawnikiem.

Więcej…
 
Wyjazd edukacyjny do Wrocławia PDF Drukuj Email

26 listopada uczniowie klas drugich pod opieką wychowawców: pani Jolanty Szczepańskiej,  Edyty Golec i Iwony Wojdyło pojechali na wyjazd edukacyjny do Wrocławia. Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania Uniwersytetu Wrocławskiego i spotkania ze studentami oraz pracownikami naukowymi uniwersytetu. Przedstawicielka koła uniwersyteckiego, walczącego z przemocą w stosunku do zwierząt, opowiedziała uczniom ciekawostki na temat uniwersytetu oraz o działalności ich koła. Następnie uczniowie poznali absolwentów Uniwersytetu, którzy opowiedzieli o drodze naukowej jaką trzeba przejść aby zostać prawnikiem. Najciekawszy okazał się jednak fragment wykładu poprowadzony w języku angielskim.

Więcej…
 
CHOINKI JEDYNKI PDF Drukuj Email

XV charytatywna akcja i aukcja Pierwszego Programu Polskiego Radia „Choinki Jedynki”

21 listopada prace plastyczne naszych uczniów zostały wysłane do Pierwszego Programu Polskiego Radia  w Warszawie. Na początku grudnia namalowane obrazki zostaną zlicytowane na aukcjach w wyznaczonych miastach Polski.  Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na potrzeby Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta. Tegorocznym tematem konkursu jest „ Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia” . Wzorem lat poprzednich, decyzją Fundacji „Mimo Wszystko” dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rzecz obu fundacji .  Licytacje prac na antenie Radiowej Jedynki prowadzone będą  od 5 do 10 grudnia. Licytacje prac dorosłych odbywać się będą od 5 do 9 grudnia w godz. 9.00- 11.55, a 10  grudnia od godz. 8.00  do  ok.  godz. 19.30 prowadzona będzie licytacja prac dzieci.

 

Więcej…
 
Konkurs czytelniczy 2016 PDF Drukuj Email

Nasza szkolna biblioteka bierze udział w realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w województwie opolskim. W związku z tym faktem otrzymała dotację w wysokości 15 tys. zł na nowe książki do biblioteki. Jednym z warunków udziału w tym projekcie jest organizacja co najmniej jednego wydarzenia promującego czytelnictwo z udziałem uczniów oraz zrealizowanie co najmniej jednego projektu edukacyjnego na oddział w szkole z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej. W związku z powyższym biblioteka szkolna, wraz z Samorządem Uczniowskim oraz nauczycielami języka polskiego, organizuje Międzyklasowy Konkurs Czytelniczo-Plastyczny na najciekawszą recenzję nowo zakupionej książki do naszej biblioteki, jak również na plakat promujący daną książkę.

Więcej…
 
Simson S51 PDF Drukuj Email

Uczniowie trzeciej klasy szkoły zawodowej, Paweł Bidziński, Patryk Marszałkowski i Łukasz Gajda odremontowali motorower Simson S51 z 1988 roku. Uczniowie opowiedzieli o swojej pracy:

Więcej…
 
PODSUMOWANIE TEG PDF Drukuj Email

W dniach 14-20 listopada w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej. W tym roku hasłem przewodnim było „Razem dla pokoju”. Prze pięć dni uczniowie gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej mieli możliwość zapoznania się z różnymi aspektami globalizacji, zarówno  tymi pozytywnymi jak i negatywnymi.  Dla uczniów utalentowanych plastycznie przygotowaliśmy konkurs na plakat „Razem dla pokoju”.  Wszystkie plakaty były doskonałą ilustracją podejmowanych działań.  Najbardziej interesujący plakat przygotowały uczennice klasy IIa.

Więcej…
 
Sukces naszej uczennicy PDF Drukuj Email

Nasze uczennice – Karolina Kizyma, Karolina Kamińska oraz Milena Jadczyk reprezentowały nasze gimnazjum  jako uczestniczki II Wojewódzkiego Konkursu „Z edukacją globalną za pan brat” w ramach tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej pod hasłem „Razem dla pokoju”, który zorganizowało Publiczne Gimnazjum nr 5 w Opolu. W konkursie wzięło udział prawie 40 uczniów z całej Opolszczyzny.   Jak stwierdzili organizatorzy oraz jurorzy konkursu, poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki, świadczy o tym dogrywka, jaka była przeprowadzona w celu wyłonienia zwycięzców.

Więcej…
 
Szachy PDF Drukuj Email

Sukces naszych uczniów w turnieju szachowym

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły biorą udział w mistrzostwach powiatu nyskiego w turnieju szachowym.

Tegoroczny turniej odbył się w murach Gimnazjum nr 4 w  Nysie. Do turnieju przystąpiło cztery drużyny. Gimnazjum nr 4 w Nysie, Diecezjalne Gimnazjum, Zespół Placówek Artystycznych w Nysie oraz Publiczne Gimnazjum w Łambinowicach. Uczniowie naszej Szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując 2 miejsce.

Więcej…
 
A Ty? Jak świętujesz Dzień Niepodległości? PDF Drukuj Email

 

A Ty? Jak świętujesz Dzień Niepodległości?

W środę, 9 listopada, jak co roku społeczność naszej szkoły upamiętniła apelem Święto 11 Listopada – Dzień Niepodległości. Apel przedstawiony był w skromnej scenerii, bez wierszy i patosu, ale nie o to przecież chodzi. Konferansjerki odgrywały role samych siebie, czyli uczennic, które w luźnej rozmowie zastanawiały się, jak spędzają w swoich rodzinach ten wyjątkowy dla Polaków dzień i czy dzisiaj nadal ma on - zwłaszcza dla młodych Polaków -znaczenie. Były też pieśni patriotyczne, te znane i mniej znane…

Więcej…
 
TEG PDF Drukuj Email

W dniach 14-20 listopada 2016 roku nasza szkoła przyłączy się do akcji „Razem Dla Pokoju” obchodzonej w ramach 18. edycji europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Trwające od kilku lat konflikty zbrojne w Syrii, Iraku czy Afganistanie wpływają na życie nie tylko mieszkańców tych państw, ale również na sytuację w Europie. Dlatego tak ważna jest edukacja na rzecz pokoju, praw człowieka i wolności. W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej w naszej szkole zaplanowane zostały następujące działania:

Więcej…
 
Wielki sukces Pauliny! PDF Drukuj Email

FINAŁ ZACHOWAJ TZREŹWY UMYSŁ 2016

25 października br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się uroczysty finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016. W gronie laureatów konkursu ogłoszonego w ramach kampanii znalazła się uczennica naszej szkoły Paulina Latta. Wykonała pracę plastyczną na temat „Pod dobrą opieką.”. Za swoją pracę i zaangażowanie została nagrodzona zestawem rowerowym (rower, kask rowerowy, kamerka sportowa) oraz pamiątkowym dyplomem i książką „Polska da radę” autorstwa Jakuba Porady.

Więcej…
 
UWAGA UCZNIOWIE!!! PDF Drukuj Email

Rozpoczynamy już po raz piętnasty Akcję Choinki Jedynki na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i od kilku lat wybranej, każdego roku innej, drugiej organizacji pożytku publicznego. Tym razem jest to Fundacja im. Brata Alberta. W naszej szkole akcja będzie trwała do 18 listopada, własnoręcznie wykonane prace plastyczne w dowolnej technice, formacie A4-A0, przedstawiające TAJEMNICE  ŚWIĄT  BOŻEGO NARODZENIA (symbole świąt, emocje, ludzie itp.) przynosimy do pedagoga szkolnego Agnieszki Jagieło.

 

Więcej…
 
Projekt KROKUS PDF Drukuj Email

Jak co roku o tej porze sadzimy z uczniami naszej szkoły żółte krokusiki. Tym samym bierzemy udział w międzynarodowym projekcie organizowanym przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście wespół z Muzeum Galicja w Krakowie. Inicjatywa ta ma na celu uczyć młodzież wzajemnego szacunku, tolerancji i promować postawy antydyskryminacyjne.  Posadzenie żółtych krokusów ma na celu   upamiętnienie zagłady dzieci różnych narodowości w czasie Holokaustu.

Opr. Mariusz Madej

Więcej…
 
Festiwal Pieśni Patriotycznej PDF Drukuj Email

XXI Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko" w Olszance

Dziewczęta z klas trzecich: Karolina Kizyma, Nikola Trybulska, Sandra Sikacka i Emilia Włodarczyk postanowiły podjąć się trudnego zadania i wyśpiewać swoje patriotyczne uczucia publicznie, na kolejnej edycji festiwalu w Olszance o zasięgu wojewódzkim. Eliminacje wstępne odbyły się 23.10.2016r. w auli gimnazjum w Olszance. Choć impreza organizowana jest już od 21 lat, to w tym roku cieszyła się rekordowym zainteresowaniem.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 53
 

BIP

Reklama

Czas

Łambinowice
Reklama

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Kalendarz

Ankieta

Po ukończeniu gimnazjum, gdzie planujesz dalej się uczyć ?
 

Zdjęcia

Reklama

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.