Strona główna
 
Witamy w serwisie szkoły branżowej
XXIV Edycja Wojewódzkiego Konkursu Poezji Jenieckiej PDF Drukuj Email

„Nie traćmy pamięci”

13 kwietnia bieżącego roku odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Poezji Jenieckiej w Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Jak co roku, uczniowie- recytatorzy przesłuchiwani byli przez komisje jurorów w trzech kategoriach szkół: podstawowych , gimnazjów i liceów. Prezentowana była poezja dotycząca czasów wojny w twórczej interpretacji uczniów. Nasze gimnazjum reprezentowała Julia Adamowicz  z klasy III a. Julka wybrała do recytacji dwa wiersze : „Dwaj panowie na śniegu” i „Mój brat Chilek” poetów czasu obozów koncentracyjnych i wojny.

Więcej…
 
I miejsce w konkursie ”I know I can” PDF Drukuj Email

Uczennice Maja Myśliwiec i Patrycja Partyka pod opieką p. A. Szczygielskiej  i p. Małgorzaty Połomskiej-Skut wzięły udział w konkursie „Pokaż Język: I know I can” organizowanego po raz piąty przez europosłankę Danutę Jazłowiecką. Wydarzenie było objęte honorowym patronatem Opolskiego Kuratorium Oświaty i Prezydenta Miasta Opola. Konkurs adresowany był do gimnazjalistów z województwa opolskiego i dolnośląskiego, a zadaniem uczestników było napisanie zwrotek w języku angielskim do jednego z utworów zaproponowanych przez organizatorów. Dziewczyny wybrały piosenkę zespołu Destiny's Child pt. Survivor. Link do zdjęć

Więcej…
 
Świadek historii PDF Drukuj Email

Spotkanie z Powstańcem !

W dniu 18 kwietnia b.r. nasi uczniowie udali się do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach, aby spotkać się z Powstańcem Warszawskim , który także przebywał w Obozie w Łambinowicach – panem Wiktorem Natansonem - pseudonim „Humięcki” . Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze . Zaczęło się od obejrzenia filmu , przedstawiającego losy Jeńców w obozie oraz  miejsce ,w którym przebywali . Po obejrzanym filmie wysłuchaliśmy kilku słów Pana Piotra Stanka , który opowiedział nam o tym, co działo się w czasach niewoli niemieckiej w Łambinowicach . Następnie odbyła się część najważniejsza, a mianowicie spotkanie z panem Wiktorem – naszym gościem specjalnym , który opowiedział nam o swojej młodości .

Więcej…
 
Egzamin gimnazjalny tuż tuż... PDF Drukuj Email

Ostatnia prosta przed egzaminem gimnazjalnym. Od 14 do 16 marca 2016roku młodzież Publicznego Gimnazjum w  Łambinowicach po raz ostatni pisała próbny egzamin z przedmiotów humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych i języka obcego. Egzamin miał na celu sprawdzić nie tylko wiadomości uczniów ale ostatecznie utrwalić procedury egzaminacyjne. Ten czas to na pewno ogromny stres ale też okres ogromnej  pracy. Warto poświęcić go na ostateczne powtórki aby w przyszłości realizować swoje marzenia związane z wyborem przyszłego zawodu. Naszym wychowankom życzymy 100 procentowych wyników na egzaminie kwietniowym. Nie dziękujcie!

Opr. A. Synowiec

 

Więcej…
 
Jeniecki los PDF Drukuj Email

„Boże mój, Boże cóżem Ja uczynił…” to pieśń przewodnia uroczystego apelu z okazji
71 rocznicy wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. W ostatnich miesiącach młodzież trzecich klas  gimnazjum poznawała losy m.in. jeńców i więźniów obozów w Lamsdorf i w Auschwitz – Birkenau.

Więcej…
 
Historia i kino PDF Drukuj Email

11 marca 2016 uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej obejrzeli film Jerzego Zalewskiego pt. „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać” poświęcony pamięci żołnierzom wyklętym.

Program z historii nie obejmuje treści związanych z wydarzeniami  po 1918 roku dlatego zainteresowania młodzieży są realizowane przez historyków Agnieszkę Synowiec i Bożenę Wojciechowską w ramach innowacji pedagogicznej „Lata 1939-45. Świadkowie tamtych wydarzeń”. Historia Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. Rój, żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych poszerzała już wcześniej zdobytą wiedzę przez uczniów podczas warsztatów w łambinowickim  muzeum, zajęć lekcyjnych oraz prezentowanych informacji w formie gazetek okolicznościowych ( Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych).

Opr: A. Synowiec

Więcej…
 
Reks i Azorek szukają domu! PDF Drukuj Email

Szukamy opiekunów dla znalezionych psów!!!

Więcej…
 
Oklejanki, baranki, bazie… PDF Drukuj Email

Na szkolnej wystawie plastycznej zostały zaprezentowane  prace uczniów gimnazjum. Były to jajka Wielkanocne wykonane metodą oklejania. Symbolika świąt stała się wyzwaniem dla artystycznych działań.  Uczniowie ozdabiali swoje mini dzieła na lekcjach plastyki i zajęć artystycznych. Interpretacja tradycyjnych metod wykonania pisanek okazała się dobrym pomysłem na pokazanie swoich własnych  kompozycji  świątecznych. Prace uczniów przedstawiły ich duże umiejętności artystyczne i precyzję tworzenia z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Korytarz szkolny gdzie umiejscowiona została wystawa rozjaśnił się i nabrał świątecznego kolorytu.

opr. E.Golec

 

Więcej…
 
XIX Konkurs Recytatorski „SŁOWO” PDF Drukuj Email

Czy lubicie bawić się słowami? Pisać wiersze, rymowanki, opowiadania? Czytać i recytować poezję albo prozę? Jeśli tak, może powinniście sprawdzić się w jakimś konkursie recytatorskim, tak jak to uczyniła nasza uczennica Julia Adamowicz. Julka dobrze jest znana w naszej szkolnej społeczności ze swoich talentów krasomówczych. Jej zdolności oratorskie zostały niejednokrotnie potwierdzane na różnych konkursach literackich. Tym razem spróbowała swoich sił biorąc udział w profesjonalnym Konkursie Recytatorskim „Słowo”, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.

Więcej…
 
„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy …” PDF Drukuj Email

18 marca w naszej szkole witaliśmy wiosnę, ten dzień był dla nas wszystkich  okazją do dobrej zabawy. Organizatorem tego dnia jak co roku była pedagog szkolny Agnieszka Jagieło z wychowawcami. Hasłem na ten dzień  był refren piosenki Marka Grechuty  „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” a tematem pozytywne emocje.  W tym roku każda  z klas miesiąc wcześniej wylosowała rodzaj emocji  oraz kolor ubioru, w  którym miała wystąpić tego dnia. Zostały ogłoszone następujące konkurencje: ubiór klasy (jeden kolor), scenka lub happening dotyczący wylosowanego danej emocji, Marzanna  przebrana tematycznie.

Więcej…
 
71 rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf PDF Drukuj Email

17 marca 2016r. minęła 71 rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf przez oddziały Armii Czerwonej. Z tej okazji przed Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych na Cmentarzu Jeńców Radzieckich w Łambinowicach odbyła się uroczystość upamiętniająca. Ceremonia prowadzona przez mjr. Piotra Górskiego, rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego przez Orkiestrę Reprezentacyjną Wojsk Lądowych we Wrocławiu, pod batutą st. chor. sztab. Tomasza Dolińskiego. Następnie głos zabrał Wiktor Natanson, powstaniec warszawski, były jeniec Stalagu 344 Lamsdorf, który 71 lat temu – w styczniu 1945 r. opuścił obóz w marszu ewakuacyjnym, na dwa miesiące przed jego wyzwoleniem.

Więcej…
 
„Ocalić od zapomnienia” PDF Drukuj Email

15. 03.16 w Niemodlinie odbył się  X Międzyszkolny Konkurs Poezji Marcina Makucha pt. „Ocalić od zapomnienia” organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Niemodlinie. Marcin był uczniem tej placówki. Zapowiadał się na wspaniałego poetę młodego pokolenia. Niestety cierpiał na nieuleczalną chorobę - dystrofię mięśni.  Był nieprzeciętnym młodym człowiekiem, przyjacielem wszystkich potrzebujących pomocy, gdyż sam doświadczywszy wielkiego cierpienia starał się dopomóc innym. Pomaga także po śmierci - dochód uzyskany ze sprzedaży wznowionego tomiku przeznaczony był dla Bartka Sosnowskiego, młodego mieszkańca Niemodlina, chorego na stwardnienie rozsiane. Bartek wraz z byłą uczennicą naszej szkoły – Alicją Więch , poprowadzili X edycję konkursu, który niejako jest hołdem składanym Marcinowi w rocznice jego śmierci.

Więcej…
 
XVII POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

Matematyka – królowa nauk, a jeśli już nie tak górnolotnie, to nauka ułatwiająca, czy wręcz umożliwiająca codzienne życie. Ci, których wciągnęła na dobre, poświęcają dla niej sporo, np. wolny czas w weekendy. Tacy właśnie pasjonaci matematyki – uczniowie gimnazjów powiatu nyskiego – przybyli 12 marca do Korfantowa na XVII POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE. W tym roku  25 uczestników zmagało się z rozwiązaniem 20 zadań, walcząc o Puchar Burmistrza Korfantowa. Publiczne Gimnazjum w Łambinowicach reprezentowała trzyosobowa drużyna z klasy IIIC w składzie:

Więcej…
 
Koncert charytatywny PDF Drukuj Email

„Mateuszowi – Przyjaciele” tak brzmiał tytuł charytatywnego koncertu  z którego dochód był przeznaczony dla chorego na czerniaka złośliwego piętnastolatka z Prusinowic. Spośród wielu szkół, które przybyły aby wzięli udział  tym przedsięwzięciu i wesprzeć finansowo walczącego z chorobą chłopca była nasza szkoła.  Uczniowie klasy III a 17 lutego 2016 roku pod opieką Agnieszki Synowiec udali się do hali sportowej w Nysie gdzie odbywał się koncert.  Główną wokalistką podczas tego spotkania była uczennica naszej szkoły Patrycja Partyka. „Serce rośnie”, że w momencie tak trudnych dni dla Mateusza dzisiejsza młodzież potrafi zorganizować pomoc dla kolegi.

Więcej…
 
Nasze dziewczyny najlepsze! PDF Drukuj Email

II Wojewódzki Festiwal Piosenek Czesława Niemena w Korfantowie

W dniu 04.03.2016r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Wojewódzkim Festiwalu Piosenek Czesława Niemena w Korfantowie, organizowanym w ramach obchodów Dnia Patrona korfantowskiego gimnazjum. Z powodu ograniczeń regulaminowych naszą szkołę reprezentowały tylko dwie solistki: Maja Myśliwiec (kl. 3a) oraz Paulina Zator (kl. 3b). Jednak tak naprawdę całe podium należało do naszych uczennic:

I miejsce: Maja Myśliwiec (ZS Łambinowice)

III miejsce: Paulina Zator (ZS Łambinowice)

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 36
 

BIP

Reklama

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Zdjęcia

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.