Strona główna
 
Witamy w ZS Łambinowice
Gimnazjalisto ! PDF Drukuj Email

 

   Proszę o zapoznanie  się z zakładką  "Baza - egzamin 2012", wszystkich naszych gimnazjalistów a zwłaszcza uczniów klasy III.  Są tam zadania do nowego egzaminu.

 
Wycieczka do kina PDF Drukuj Email

      Dnia 5 października 2011 roku z inicjatywy Agnieszki Synowiec 108 uczniów z klas drugich i trzecich wykorzystując swój dzień wycieczkowy wybrało się trzema autokarami do kina „Helios” w Opolu na film pt. „1920 Bitwa Warszawska”.

Technologia 3D sprawiła, że czuliśmy się uczestnikami zdarzeń. Migawki z ówczesnej Warszawy wprowadziły w atmosferę tamtych lat. Radość z odzyskania wolności gasiły niepokojące wieści ze wschodu: niemal pewna agresja Armii Czerwonej.

Na wschodnie rubieże II Rzeczpospolitej trafia główny bohater filmu – Jan. To za jego sprawą widz poznaje prawdziwe oblicze ideologii bolszewickiej. Uczestniczy w starciach i potyczkach pełnych rozlewu krwi i scenach mrożących krew w żyłach. Film wzbogaca muzyka i piosenki w wykonaniu głównej bohaterki – Oli. Zakończony happy endem film wywarł na młodzieży niezwykłe wrażenie.

 
Pasowanie 2011 PDF Drukuj Email

           

 

     Dnia 13 października w Zespole Szkół Łambinowicach odbyła się uroczystość „Pasowanie na gimnazjalistę”. Rokrocznie impreza ta ma charakter podniosły i radosny zarazem, gdyż wprowadzamy w mury naszej szkoły kolejnych przyszłych absolwentów naszego gimnazjum. Uczniowie składają uroczystą przysięgę i przygotowują część artystyczną, którą z radością przedstawiają licznie przybyłym rodzicom, gronu pedagogicznemu i zaproszonym gościom. W tym roku uczniowie w swobodnej, kabaretowej trawestacji zaprezentowali nowe odczytanie dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Młodzież w sposób brawurowy potraktowała wyzwania aktorskie i bawiąc się sama, umiała również rozbawić widzów. Uroczystej akademii towarzyszyła doskonała oprawa muzyczna, którą przygotował opiekun naszej wokalnie uzdolnionej

Więcej…
 
Zebranie rodziców PDF Drukuj Email

  

  Informujemy, iż w roku szkolnym 2011/2012  w Publicznym Gimnazjum w Łambinowicach będzie realizowany projekt "Dobry Start" - wdrożenie programów rozwojowych szkół w Gminie Łambinowice.

     Projekt skierowany jest do uczniów  klas I-III gimnazjum. W ramach projektu zaplanowano dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne doskonalące kompetencje uczniów/uczennic i rozwijające ich zainteresowania (informatyczne, przyrodniczo-matematyczne, językowe, humanistyczne, artystyczne), zajęcia rekreacyjno-sportowe, zajecia dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia specjalistyczne (korekcyjne, pedagogiczne), zajęcia dotyczące poradnictwa zawodowego i przedsiębiorczości.

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne dla rodziców uczniów/uczennic i wszystkich zainteresowanych:

Publiczne Gimnazjum w Łambinowicach - 11 października 2011r. (wtorek) godz. 17.00

Podczas spotkania zostaną omówione cele projektu, rodzaje zajęć dla uczniów i uczennic oraz zasady rekrutacji do Projektu.

Zapraszamy.

 
NOWY ROK HARCERSKI I ZUCHOWY !!! Drukuj Email

    

Czuwaj Druhny i Druhowie !!!

Rozpoczęliśmy nowy rok zuchowy i harcerski. Cieszę się że jesteście i że umiecie się bawić, uczyć i wspólnie pracować. Witam w tym nowym roku wszystkie moje zuszki i wszystkich moich harcerzy. Zapraszamy do nas wszystkich chętnych, którzy potrafią się bawić, radować i poznawać świat wokół nas. Wszystkich zainteresowanych harcerstwem kierujemy do dh pwd. Joanny Jarzynki, lub też do dh przybocznego Denisa Gdowskiego, dh przybocznej Karoliny Zalewskiej. Druhny i Druhowie oraz przyszli harcerze przed nami rok pełen wrażeń i ciekawych spotkań na tegorocznych rajdach, złazach i obozach.

Więcej…
 
Wybory Samorządu Szkolnego PDF Drukuj Email

         

 

21 września 2011r był ważnym dniem dla całej społeczności uczniowskej naszego gimnazjum. Był to dzień, w którym uczniowie decydowali o składzie Samorządu uczniowskego oraz wybierali opiekuna samorządu. Wybory miały na celu zainteresowanie młodzieży kandydowaniem i głosowaniem w szkolnych wyborach. Na dwa tygodnie przed dniem głosowania została powołana szkolna Komisja Wyborcza, w której skład weszli przedstawiciele
każdej klasy gimnazjum:

Więcej…
 
Spotkania z rodzicami w roku szkolnym 2011/2012 PDF Drukuj Email

         

     W  godzinach od 17.00 do 18.00 nauczyciele czekają w szkole na rodziców w sprawach dotyczących uczniów.

Harmongram spotkań w roku szkolnym 2011/2012:

I spotkanie – październik - 5.10.2011 r.

II spotkanie - listopad - 09.11.2011 r.

III spotkanie - grudzień - 07.12.2012 r.

IV spotkanie-marzec  - 07.03.2012 r.

V spotkanie-czerwiec  - 06.06.2012 r.

 

 

 
Zmiana planu od 03.10.2011 PDF Drukuj Email

 

Uwaga!

Zmiana planu od 03.10.2011 (poniedziałku). Plan dostępny jest tutaj.

 
Festiwal Nauki w Nysie PDF Drukuj Email

 

        Dnia 14.09.2011r. odbył się Festiwal Nauki, który powstał i jest realizowany w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Jest to przedsięwzięcie o charakterze popularno-naukowym, dlatego też młodzież z naszego gimnazjum wybrała się tam, aby nabyć nowych umiejętności, poszerzyć swoją wiedzę w zakresie pierwszej pomocy, dietetyki oraz anatomii człowieka. Wyjazd odbył się pod kierownictwem p. Krystyny Sieradzkiej i opieką panów Andrzeja Gandziały i Mariusza Listowskiego.

Więcej…
 
Kiermasz książki PDF Drukuj Email

  W dniach 12-13.09.11 w godzinach 11,00 – 13,00, na korytarzu pierwszego piętra, odbył się kiermasz podręczników. Uczniowie mieli okazję sprzedać lub nabyć używane podręczniki w atrakcyjnych cenach.

Akcja cieszyła się powodzeniem i miejmy nadzieję, że na stałe wejdzie do kalendarza pracy szkoły.

 
Pokaz pierwszej pomocy PDF Drukuj Email

     14. września przywitał uczniów naszej szkoły nie tylko słoneczną pogodą. Gościliśmy bowiem grupę młodzieży z Harcerskiego Klubu Ratowniczego w Nysie w składzie: druhna Martyna Abratkiewicz, druh Przemek Spaczek, druh Wojtek Kowalski i druh Wojtek Nowacki. Harcerze zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku poszkodowanego nieprzytomnego oddychającego oraz nieprzytomnego nie oddychającego. „Pozer” Wojtek świetnie odegrał rolę poszkodowanego z atakiem epilepsji. Oczywiście natychmiast pozostali koledzy udzielili mu profesjonalnie pierwszej pomocy. Pokaz prowadziła druhna Martyna i komentowała wszystkie czynności pokazujących. Uczniowie mieli również możliwość przećwiczenia pozycji bocznej bezpiecznej oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Na koniec harcerze założyli jednemu ochotnikowi kołnierz ortopedyczny i, ku zaskoczeniu uczniów, wynieśli go na noszach z sali gimnastycznej! Na całe szczęście po chwili wrócili z naszym uczniem, który był cały i zdrowy. Po zakończeniu pokazu nauczycielka Małgorzata Połomska-Skut podziękowała harcerzom w imieniu dyrektora szkoły za bezinteresowną chęć pomocy i zorganizowanie pokazu. Druhowie dostali też na pamiątkę dyplomy z logiem naszej szkoły. Mam nadzieję, że będzie okazja spotkać się z nimi jeszcze raz, a uczniowie, będąc świadkami wypadku, zastosują się do pokazanych zasad i uratują niejedno życie!

Więcej…
 
Zebranie z rodzicami PDF Drukuj Email

Zapraszamy rodziców klas I, II i III na zebranie z dyrektorem i wychowawcami do Zespołu Szkół w dniu 7 września 2011 roku na godzinę 17.00 (środa).

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 PDF Drukuj Email

 

          To nie do wiary, a jednak już po raz  pięćdziesiąty zabrzmiał dzwonek 1 września w naszym Zespole Szkół.  Taką właśnie okrągłą rocznicę obchodzi nasza szkoła. W tym roku pierwszy dzwonek zabrzmiał dla pierwszaków już o godzinie ósmej. Spotkali się z gronem pedagogicznym i zaproszonymi gośćmi w udekorowanej sali gimnastycznej. Powitali ich koledzy ze starszych klas którzy pod kierunkiem pani Alicji Szmidt i Elżbiety Szyluk przygotowali dla nich krótki program artystyczny. Było trochę na poważnie- bo to przecież rocznica wybuchu drugiej wojny światowej, a trochę na wesoło- zabawny wywiad z uczniami po pierwszym dniu nauki a na koniec piosenka w wykonaniu Ady Kołaczek. Oczywiście była też część oficjalna: pan dyrektor Cezary Szczepański opowiedział o szkole i nowym końcowym egzaminie gimnazjalnym, a pan wójt Tomasz Karpiński złożył uczniom i gronu pedagogicznemu życzenia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Na uroczystości pojawiła się zaprzyjaźniona z nami od wielu lat pani dyrektor GZE-AO Anna Pędziwiatr i szczególnie miło witany gość : ksiądz proboszcz Adam Ciosmak, który mimo natłoku obowiązków znalazł czas aby z nami przywitać nowy rok szkolny. Po oficjalnej części uczniowie  poszli na spotkanie z wychowawcami do klas.  O godzinie dziewiątej trzydzieści do szkoły przyjechali uczniowie klas drugich i  trzecich, podobnie po spotkaniu z dyrektorem i obejrzeniu programu spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 PDF Drukuj Email

      Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2011/2012 w Zespole Szkół dla klas I gimnazjum odbędzie się 1 września o godzinie 8.00. Dla klas II i III gimnazjum o godzinie 9.30.Uczniowie klas I przyjeżdzają do szkoły I kursem na 7.30. Uczniowie klas II i III drugim kursem na godzinę 9.30.

 - Rozkład autobusów na 1 września 2011

 
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011 PDF Drukuj Email

 W dniu 21 czerwca dla klas III i 22 czerwca dla klas I i II odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2010/2011. Na zakończeniu klas III byli obecni z absolwenci gimnazjum z rodzicami oraz zaproszeni goście. Na początku dyrektor szkoły Cezary Szczepański przywitał gości, a następnie powiedział: 

„Rok szkolny dobiega końca. Dzisiejszy dzień  jest  podsumowaniem  waszej trzyletniej pracy w naszej szkole. Jest dniem w którym dostaniecie świadectwa ukończenie szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego……”

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia5152535455następnaostatnia»

Strona 51 z 55
 

BIP

Reklama

Czas

Łambinowice
Reklama

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Kalendarz

Ankieta

Po ukończeniu gimnazjum, gdzie planujesz dalej się uczyć ?
 

Zdjęcia

Reklama

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.