Strona główna
 
Witamy w ZS Łambinowice
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 PDF Drukuj Email

 

          To nie do wiary, a jednak już po raz  pięćdziesiąty zabrzmiał dzwonek 1 września w naszym Zespole Szkół.  Taką właśnie okrągłą rocznicę obchodzi nasza szkoła. W tym roku pierwszy dzwonek zabrzmiał dla pierwszaków już o godzinie ósmej. Spotkali się z gronem pedagogicznym i zaproszonymi gośćmi w udekorowanej sali gimnastycznej. Powitali ich koledzy ze starszych klas którzy pod kierunkiem pani Alicji Szmidt i Elżbiety Szyluk przygotowali dla nich krótki program artystyczny. Było trochę na poważnie- bo to przecież rocznica wybuchu drugiej wojny światowej, a trochę na wesoło- zabawny wywiad z uczniami po pierwszym dniu nauki a na koniec piosenka w wykonaniu Ady Kołaczek. Oczywiście była też część oficjalna: pan dyrektor Cezary Szczepański opowiedział o szkole i nowym końcowym egzaminie gimnazjalnym, a pan wójt Tomasz Karpiński złożył uczniom i gronu pedagogicznemu życzenia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Na uroczystości pojawiła się zaprzyjaźniona z nami od wielu lat pani dyrektor GZE-AO Anna Pędziwiatr i szczególnie miło witany gość : ksiądz proboszcz Adam Ciosmak, który mimo natłoku obowiązków znalazł czas aby z nami przywitać nowy rok szkolny. Po oficjalnej części uczniowie  poszli na spotkanie z wychowawcami do klas.  O godzinie dziewiątej trzydzieści do szkoły przyjechali uczniowie klas drugich i  trzecich, podobnie po spotkaniu z dyrektorem i obejrzeniu programu spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 PDF Drukuj Email

      Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2011/2012 w Zespole Szkół dla klas I gimnazjum odbędzie się 1 września o godzinie 8.00. Dla klas II i III gimnazjum o godzinie 9.30.Uczniowie klas I przyjeżdzają do szkoły I kursem na 7.30. Uczniowie klas II i III drugim kursem na godzinę 9.30.

 - Rozkład autobusów na 1 września 2011

 
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011 PDF Drukuj Email

 W dniu 21 czerwca dla klas III i 22 czerwca dla klas I i II odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2010/2011. Na zakończeniu klas III byli obecni z absolwenci gimnazjum z rodzicami oraz zaproszeni goście. Na początku dyrektor szkoły Cezary Szczepański przywitał gości, a następnie powiedział: 

„Rok szkolny dobiega końca. Dzisiejszy dzień  jest  podsumowaniem  waszej trzyletniej pracy w naszej szkole. Jest dniem w którym dostaniecie świadectwa ukończenie szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego……”

Więcej…
 
NIE PAL PDF Drukuj Email

  W dniu 01.06.2011r. młodzież z Zespołu Szkół w Łambinowicach oraz pracownicy Sanepidu i Starostwa Powiatowego z Nysy, przeszli ulicami Łambinowic w marszu profilaktycznym w ramach ogólnopolskiej akcji-  tj. Światowego Dnia  bez Papierosa. Podczas przemarszu młodzież rozdawała ulotki profilaktyczne oraz nawoływała do rzucenia palenia mieszkańców Łambinowic.*NIE PAL*JEŚLI PALISZ, PRZESTAŃ *JEŚLI NIE POTRAFISZ PRZESTAĆ, NIE PAL PRZY NIEPALĄCYCH

 

Więcej…
 
„Klaser pełen dopalaczy”. PDF Drukuj Email

W dniu 25.05.2011r. w Zespole Szkół odbył się spektakl profilaktyczny pt.
„Klaser pełen dopalaczy”.

 Realizatorami spektaklu byli aktorzy z Teatru Edukacji
i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Spektakl poruszał kontrowersyjny problem tzw. DOPALACZY. Te substancje, o których tak wiele się ostatnio słyszy, będące substytutami narkotyków, każdy osiemnastolatek może legalnie nabyć w specjalnych sklepach. Młodzi ludzie chętnie sięgają po takie wspomagacze, bo fora internetowe kipią od zachęcających postów osób, które spróbowały.

Więcej…
 
Zaproszenie na zakończenie roku szkolnego 2010/2011 PDF Drukuj Email

 

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011:

Dla klas III - 21 czerwca (wtorek) 2011 roku, godzina 17.00 (zapraszamy wraz z rodzicami)

Dla klas I i II - 22 czerwca (środa) 2011 roku, godzina 8.00

 
FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ PDF Drukuj Email

 

           NYSA- FORT WODNY

      Dnia 18.06.2011r. nasza drużyna harcerska 1 ŁDH "Czarne Dęby" wzięła udział w kolejnej

edycji Festiwalu Piosenki Harcerskiej. W tym roku odbył się na Forcie Wodnym w Nysie.

Naszą drużynę w tym roku reprezentowały: Katarzyna Dudarz,

 Jola Kuś, Żaneta Bogobowicz i Julia Szymiczek, dziewczyny wyśpiewały sobie piosenką

"Ballada Rajdowa" III miejsce.

Więcej…
 
„Jabłko albo cytryna” PDF Drukuj Email

 

     W dniu 15.06.2011r. uczniowie Zespołu Szkół w Łambinowicach wspólnie z pedagog Agnieszką Jagieło i  funkcjonariuszem policji  z Korfantowa asp. Kazimierzem Szkwarkowskim  przeprowadzili na terenie Łambinowic akcję profilaktyczną skierowaną do kierowców oraz do sprzedawców alkoholu.  Akcja „Jabłko albo cytryna” została zorganizowana w ramach kampanii ogólnopolskiej „Zachowaj Trzeźwy umysł”, w której szkoła kolejny raz bierze udział. Policjant zatrzymywał  wybrane pojazdy. Kierowców jadących zgodnie z przepisami ruchu drogowego młodzież nagradzała jabłkiem. Kierowcy jadący niezgodnie z przepisami otrzymywali cytrynę. Wszyscy kierowcy dostawali także ulotki edukacyjne na temat bezpiecznej jazdy.

Więcej…
 
Występ na Dniach Łambinowic PDF Drukuj Email

    Dnia 12.06.2011r. w ramach Dni Łambinowic na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Adrianna Kołaczek, Katarzyna Sarkowicz i zespół instrumentalno-wokalny w składzie : Julia Szymiczek, Katarzyna Dudarz, Klaudia Jędrysik i Kamil Karpiński. Publiczność ciepło przywitała naszą młodzież i brawami nagrodziła występy.

Więcej…
 
Wycieczka do Czech PDF Drukuj Email

 

   W dniach 23-24.05.11 odbyła się wycieczka klas II do Czech. Program wycieczki przewidywał zwiedzanie zabytkowej dzielnicy miasta Hradec Kralove i okolic. Niebywałą atrakcją dla młodzieży było safari-ZOO. Uczniowie, podróżując busem, mięli okazję przyglądać się egzotycznym zwierzętom i podziwiać piękne widoki.

Więcej…
 
„ Tak patrzę na świat” PDF Drukuj Email

Konkurs fotograficzny pt: „ Tak patrzę na świat” miał charakter ogólnopolski, zorganizowany przez Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Wzięła w nim również udział uczennica kl. III c Zespołu Szkoł im. Polskich Noblistów w Łambinowicach Wiktoria Sikora. Wykonała ona zdjęcie pt: „ Nie zdając sobie sprawy z upływu czasu”. Zajęła ona  I miejsce co okazało się wielkim sukcesem.

Prace można było przesyłać droga elektroniczną do 30 maja 2011 r. Temat był na tyle ciekawy że można go było interpretować fotograficznie w różnorodny sposób. Laureatów wyłoniło Jury w składzie: Waldemar Czado, Michał Czechanski, Maciej Szpiech.

Dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci cennych albumów przyrodniczych, książek o fotografii i przewodników zostały przesłane pocztą.

Więcej…
 
Konkurs fotograficzny „Światło” PDF Drukuj Email

Uczennica Wiktoria Sikora z kl. III c Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie fotograficznym pt: „Światło”.

Na wernisaż który był podsumowaniem projektu organizowanego przez radio plus Opole, ponad stu uczestników spotkało się w Muzeum Śląska Opolskiego. Uroczystość uświetnił występ Jarosława Wasika. W skład komisji wchodzili; Roman Hlawacz, Daniel Szociński i Magdalena Majdzik. Temat prac był dość trudny lecz napłynęło kilkaset prac nie tylko z województwa opolskiego ale i Polski, Ukrainy i Niemiec. Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Józef Szebesta oraz prezydent Ryszard Zembaczyński.

Więcej…
 
"Święto Szkoły" - 20.05.2011 PDF Drukuj Email

 

    W Zespole Szkół w Łambinowicach 20 maja 2011 z okazji święta szkoły odbyła się podwójna uroczystość. Pierwsza część poświęcona była pamięci  powstań śląskich z okazji 90. rocznicy wybuchu trzeciego powstania śląskiego. Uczniowie pod kierunkiem Anny Sobczyńskiej, Agnieszki Synowiec, Waldemara Kołaczyka, Edyty Golec, Alicji Rosińskiej i Aleksandry Ziółkowskiej przygotowali spektakl pt. „Szlakiem Powstań Śląskich”. Scenariusz wpisany został w realia naszego podwórka. Oto grupka  łambinowickich gimnazjalistów musi podsumować całoroczny projekt dotyczący powstań śląskich. Wpadają na pomysł wycieczki rowerowej po miejscach związanych z tamtymi wydarzeniami. Docierają do tablic pamiątkowych, mogił powstańców, pomników upamiętniających ich bohaterską walkę, słuchają wspomnień byłych powstańców. Treści scenariusza wzbogaciły zapomniane piosenki powstańcze wykonywane przez chór oraz śląski taniec. Cały spektakl zmieścił się w ramach czasowych lekcji i był dla widzów źródłem wiedzy na temat historii powstań śląskich.

Więcej…
 
"Poszukiwanie Kwiatu Paproci" PDF Drukuj Email

  Dnia 23.05.2011r. o godzinie 9.30 w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Łambinowicach odbył się Bieg na Orientacje w ramach II edycji Pieszego Łambinowickiego Rajdu "Poszukiwanie Kwiatu Paproci". W tym roku organizatorami impezy byli: Zespół Szkół w Łambinowicach, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach, oraz Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Łambinowicach.  W imprezie udział wzięły drużyny 3-osobowe reprezentujące wszystkie klasy. Podczas Biegu młodzież miała na trasie do wykonania zadania na 4 punktach kontrolnych; liczył się czas i wiadomości:

 1. Poszukiwanie ukrytego Kwiatu Paproci (młodzież na tym punkcie kontrolnym musiała odnaleźć odpowiedniego koloru Kwiat Paproci-liczyła się szybkość i sprawność)

 2. Nie ma jak Geografia ( tutaj młodzież musiała się wykazać znajomością wiedzy geograficznej) 

 3. Historia, ach Historia ( na tym punkcie młodzież chwaliła się swoją wiedzą historyczną i społeczną) 

 

 

Więcej…
 
„Rola rodziny w procesie kształcenia dziecka”. PDF Drukuj Email

     

 

    W dniu 11.05.2011r. odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów Zespołu Szkół w Łambinowicach. W ramach pedagogizacji rodziców gośćmi szkoły,  były pracownice Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Nysy . Tematem spotkanie było „Rola rodziny w procesie kształcenia dziecka”. Panie Irena Kłakowicz, Małgorzata Michalska, Beata Kędzierska omówiły podstawowe aspekty wychowawcze oraz przedstawiły typowe zagadnienia dotyczące zagrożeń oraz dysfunkcji rodziny. W dalszej części spotkania został przedstawiony model rodziny z problemem alkoholowym.  Do negatywnych zjawisk mających wpływ na funkcjonowanie rodzin w należą zjawiska

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia5152535455następnaostatnia»

Strona 52 z 55
 

BIP

Reklama

Czas

Łambinowice
Reklama

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Kalendarz

Ankieta

Po ukończeniu gimnazjum, gdzie planujesz dalej się uczyć ?
 

Zdjęcia

Reklama

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.