Strona główna
Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Mazurska   
poniedziałek, 05 lutego 2018 15:56

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem
„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”
. Nasza szkoła także bierze udział  w tym wydarzeniu i zaplanowała działania na rzecz bezpieczeństwa młodych Internautów.

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści.

 

To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania
i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 w naszej szkole przez cały tydzień problem bezpieczeństwa w Internecie omawiany będzie na godzinach wychowawczych oraz na gazetkach tematycznych. .

W środę 7 lutego odbędzie się apel i prezentacja multimedialna na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz na temat projektowy „Cyberprzemoc to też przemoc” przygotowana przez uczniów klasy II gimnazjum oraz pedagoga szkolnego. Następnie odbędzie się spotkanie z policjantem,  dzielnicowym st. sierż. Grzegorzem Gorskim na temat cyberprzestępczości.

Opracowała : Agnieszka Jagieło – pedagog szkolny

Poprawiony: poniedziałek, 05 lutego 2018 15:59
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.