Let's rock! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Mazurska   
sobota, 17 lutego 2018 11:06

„Fajny Dzień” – Dzień Rock and rolla – klasa II a

13 lutego na korytarzach naszej szkoły królowała muzyka rock and roll. Można było potańczyć i posłuchać niezapomnianych przebojów rock and rolla.  Uczniowie klasy II a ubrani w stroje lat 50 przeprowadzili konkurs tańca w parach z balonem.  Rock and roll z języka angielskiego oznacza „kołysać się, huśtać”. Jest jednym z najważniejszych gatunków współczesnej muzyki rozrywkowej

 

 

Narodził się w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 40. i 50. w wyniku połączenia „czarnego” bluesa, rhytm’n’bluesa, gospel oraz „białej” muzyki country. Ze względu na swoje przeznaczenie – taniec, zabawa, w szybkim tempie zdobył popularność wśród młodzieży. Gatunek ten ewoluował pod koniec lat 50. i w latach 60., dając początek bardzo wyrafinowanym odmianom muzyki rockowej.

Poprawiony: sobota, 17 lutego 2018 11:11
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.