Strona główna
"Póki nie jest za późno..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 14 kwietnia 2018 13:02

X edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego

przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - Opolu

pt. Póki nie jest za późno

Uczeń naszej szkoły Konrad Jagieło wziął udział w konkursie organizowanym przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - Opolu pt. Póki nie jest za późno.


 

Temat dotyczył miejsca pamięci narodowej w Łambinowicach oraz osób z tym miejscem związanych. Konrad ponad dwa lata temu poznał pana  Romualda Malinowskiego – Powstańca Warszawskiego, jeńca  obozu Lamsdorf.  Zainteresował się jego losem oraz  historią   regionu z którą zarówno on jak i jego bohater byli związani. Mając dostęp do wielu źródeł w tym źródeł z archiwum prywatnego Romualda Malinowskiego oraz stały kontakt z Powstańcem Warszawskim Konrad zdecydował się opracować materiałyi wziąć udział w wyżej wymienionym  konkursie. Była to bardzo dobra okazja do przedstawienia szerszej publiczności losów Powstańca Warszawskiego Romualda Malinowskiego na tle wydarzeń z czasów drugiej wojny światowej oraz dziejów obozu jenieckiego w Lamsdorf.

Prezentacja ta dla grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz uczniów odbyła się podczas uroczystego apelu z okazji 73 rocznicy wyzwolenia obozu w Łambinowicach.

Film podsumowujący projekt można obejrzeć TUTAJ

Poprawiony: sobota, 14 kwietnia 2018 13:10
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.