Strona główna KRONIKA 2017-2018 Wycieczka klas III do Pragi i Kutnej Hory
Wycieczka klas III do Pragi i Kutnej Hory PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Mazurska   
czwartek, 24 maja 2018 17:24

W dniach: 16,17,18 maja odbyła się wycieczka klas III gimnazjum do Pragi i Kutnej Hory. Uczniowie wyruszyli w drogę pod opieką nauczycieli: p. Iwony Wojdyło, p. Edyty Golec i p. T. Walczuka. Wyjazd rozpoczął się o godz. 7.00. Tego dnia uczniowie zwiedzili Nowe Mesto i Kutną Horę z jej zabytkami: muzeum srebra i majestatyczną gotycką katedrą. Przepiękna aleja prowadząca do katedry tworzyła niepowtarzalny widok. Po przyjeździe do hotelu główną atrakcją był basen, gdzie uczniowie mogli aktywnie spędzić czas.

 

 

Praga powitała nas chłodną pogodą, ale obyło się bez deszczu. Niezliczona ilość zwiedzanych miejsc przekonała jak różnorodne jest to miasto. O ciekawych zabytkach opowiadał nam przewodnik, który towarzyszył nam każdego dnia wycieczki. Zwiedzany zamek Karstain uświetnił drugi dzień wycieczki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Uniwersytet Karola, Wzgórze Stachowskie, Hradczany, a także Stare Miasto i dzielnicę żydowską. Szczególnie ciekawie prezentował się Most Karola, który przyciągał tłumy turystów z całego świata. Malownicza była także ściana Johna Lenona obfitująca w ciekawe graffiti. Tam także spotykali się liczni turyści chcący w plastyczny sposób uwiecznić swoją obecność. Atmosfera tego miejsca udzieliła się wszystkim. Uczniowie nie mogli od niej oderwać oczu. W wielu zaskakujących miejscach można było zobaczyć rzeźby znanego czeskiego artysty Davida Czernego. Okazały się być sporym zaskoczeniem dla oglądających. Zwiedzając miasto, uczestnicy wycieczki podziwiali kręte i pełne uroku uliczki Pragi.  Trzy dni spędzone we własnym towarzystwie spowodowały, że uczniowie mieli okazję do wielu rozmów i przebywania ze sobą. Mile spędzony czas, oraz poznawanie ciekawych miejsc stanowił niezapomnianą wartość, którą będzie można wspominać po latach.

oprac. E. Golec

Poprawiony: czwartek, 24 maja 2018 17:30
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.