Strona główna KRONIKA 2017-2018 Wycieczka do Częstochowy
Wycieczka do Częstochowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Mazurska   
wtorek, 29 maja 2018 17:41

10 maja uczniowie klas drugich w ramach realizacji podstawy programowej z historii ( Potop szwedzki 1655-1660) zwiedzili Jasną Górę w Częstochowie. Młodzież poznała dzieje Sanktuarium Maryjnego w odniesieniu do historii państwa i narodu polskiego. Przewodnicy opowiedzieli uczniom o roki klasztoru paulinów w czasie najazdu szwedzkiego. Z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o przeorze Augustynie Kordeckim znanym z kart podręczników do historii i z powieści Sienkiewicza.
Zwiedzili wystawy prezentujące polskie regalia, naczynia mszalne, pamiątki związane w wielkimi Polakami oraz "Tu zawsze byliśmy wolni...wystawę w roku 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny". Pełni wrażeń i wiedzy wróciliśmy do Łambinowic.
Była to kolejna żywa lekcja historii w naszej szkole.
oprac. A. Synowiec
Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 17:46
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.