Strona główna KRONIKA 2017-2018 Wizyta w nyskim muzeum
Wizyta w nyskim muzeum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 maja 2018 18:14

Uczniowie klasy II b i II c odwiedzili Muzeum Powiatowe w Nysie i uczestniczyli w warsztatach pt. „Interpretacja dzieła sztuki”. Prowadząca zajęcia Adrianna Zalewska – Wąsowicz bazując na zbiorach nyskiego muzeum przekazywała uczniom wiedzę w  jaki sposób należy analizować dzieła sztuki. Zwracała uwagę na czas powstania, technikę wykonania, tematykę, kompozycję, plan oraz zastosowanie środków artystycznych  omawianego dzieła.

 

 

W dalszej części zajęć młodzież samodzielnie na podstawie przygotowanych materiałów opracowywał materiały potrzebne do interpretacji źródła. Kolejnym punktem naszej wycieczki było poznanie wystaw i zgromadzonych eksponatów w Pałacu Biskupim. Wizyta wzbogaciła młodzież o wiedzę z historii regionu.

 

oprac. A. Synowiec

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 18:18
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.