Strona główna KRONIKA 2017-2018 Puchar Bałtyku w unihokeju
Puchar Bałtyku w unihokeju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 czerwca 2018 18:18

 

 

W weekend 25-27 maja 2018r. w Elblągu odbył się XXV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku pod Patronatem Prezydenta Miasta Elbląga . Imprezę przeprowadzono w sześciu największych halach sportowych miasta, a jej głównym organizatorem był Elbląski Szkolny Związek Sportowy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, elbląskich: Prezydenta i Starosty oraz spółki KAM z Milejewa.

Były to jednocześnie Finały Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci dla dziewcząt i chłopców klas VI i młodszych szkół podstawowych, Finały Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla dziewcząt i chłopców z klas II i III gimnazjów i klas VII ze szkół podstawowych , Finał Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych „Ogólnopolska Licealiada” dla dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych.

W Festiwalu udział wzięło 85 zespołów – 1260 uczestników z 14 województw.     Uczniowie Zespołu Szkół w Łambinowicach,  uczestniczyli w mistrzostwach w dwóch kategoriach chłopców, w szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Po rozgrywkach, udaliśmy się wspólnie na zwiedzanie pięknej starówki leżącej nad Wisłą.

Podczas Festiwalu rozegrano 214 meczów, wybrano najlepszych strzelców, najlepszych zawodników i najlepszych bramkarzy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wyniki;

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – klasy Gimnazjalne Dziewczęta + VII SP

1 Gimnazjum Nr 2 Nowy Targ woj. Małopolskie.

2 SP Nr 81 Gdańsk woj. Pomorskie.

3 Gimnazjum Nr 4 Zielonka woj. Mazowieckie.

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - klasy Gimnazjalne Chłopcy + VII SP

1 Gimnazjum Zielonka woj. Mazowieckie.

2. Gimnazjum Subkowy woj. Pomorskie.

3. Gimnazjum Babimost woj. Lubuskie.

........................................

12. PG Łambinowice

 

Licealiada - Szkoły Ponadgimnazjalne Dziewczęta

1 ZSE Nowy Targ woj. małopolskie

2 ZSA Nr 1 Zbąszyń woj. lubuskie

3 III LO Rzeszów woj. podkarpackie

 

Szkoły Ponadgimnazjalne Chłopcy

1 II LO Sanok woj. podkarpackie

2 ZST i P Nowy Targ woj. małopolskie

3 I LO Gorzów Wielkopolski woj. lubuskie

........................................

11.  ZS w Łambinowicach

 

Podczas uroczystego zakończenia Festiwalu puchary, medale, dyplomy , statuetki wręczali : Andrzej Budzelewski – kierownik Referatu Sportu w Departamencie Edukacji i Sportu UM   w Elblągu, Janusz Pająk - przewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego. Wszystkie zespoły uczestniczące w Festiwalu otrzymały dyplomy a zawodnicy okolicznościowe koszulki.

Poprawiony: wtorek, 05 czerwca 2018 08:54
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.