Strona główna KRONIKA 2017-2018 Wystawa prac naszych uczniów
Wystawa prac naszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 czerwca 2018 15:21

 

Podsumowaniem całorocznych działań uczniów w zakresie przedmiotu technika była wystawa prac. Przez wiele godzin lekcyjnych gimnazjaliści zajmowali się tematyką związana z modelarstwem i walorami wybranych materiałów takich jak: papier, drewno, plastik, styropian i innych. Zgłębiali wiedzę mającą na celu poznanie właściwości tych materiałów, ich zastosowania w modelarstwie, a także w innych dziedzinach życia. Uczniowie na zajęciach uczyli się jak skonstruować siatkę z brystolu aby uzyskać pożądany kształt budowli. Duże znaczenie w tych działaniach miała wyobraźnia i precyzja wykonania.

 

 

Zaprezentowane na wystawie  miniatury budynków sakralnych, oraz innych znanych budowli europejskich takich jak: London Eye, Wieża Eiffla czy monumentalny model kryształu żelaza z Brukseli. Wszystkie te obiekty  przyciągały wzrok na korytarzu szkolnym. Oglądający  koniecznie chcieli wszystkiego dotknąć lub uruchomić. Talent oraz zaangażowanie wykonawców  przyniosło efekty w postaci miniaturowych obiektów, które warto także zobaczyć na żywo jadąc na wakacje.

oprac. E. Golec

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 14 czerwca 2018 15:26
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.