Strona główna KRONIKA 2017-2018 79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej
79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 11 września 2018 18:30

79 lat temu – 1 września 1939 r. – wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji dokonanej 17 września. Konsekwencją tej sytuacji stał się IV rozbiór Polski dokonany przez Hitlera i Stalina.

 

Pamiętając o tych faktach, w sobotę  1 września młodzież naszej szkoły wzięła udział
w łambinowickich obchodach 79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej,  pod Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Organizatorem obchodów rocznicowych było  Centralne Muzeum Jeńców Wojennych.  Wśród licznie zebranych mieszkańców gminy, nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych w osobie  wójta Łambinowic  – Tomasza Karpińskiego,  proboszcza miejscowej parafii ks. Adam Ciosmaka oraz przedstawicieli lokalnych organizacji społeczno-kulturalnych i szkół z terenu gminy.

Poprawiony: wtorek, 11 września 2018 18:35
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.