Strona główna KRONIKA 2017-2018 Wycieczka edukacyjna gimnazjalistów
Wycieczka edukacyjna gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 29 września 2018 15:11

26 września uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką wychowawców: p. Anny Szczygielskiej, p. Alicji Szmidt oraz p. Mariusza Madeja wybrali się do kina na projekcję filmu  pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Film nawiązuje do kultowej książki Arkadego Fiedlera, przedstawia wydarzenia historyczne z roku 1940. Polska znajduje się pod niemiecką i radziecką okupacją. Grupa polskich pilotów przedostaje się przez Rumunię i Francję do Wielkiej Brytanii, gdzie tworzą 303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki.

 

 

Dowódcą jednostki zostaje Witold „Kobra” Urbanowicz, a jego najzdolniejszym podopiecznym okazuje się Jan „Donald” Zumbach. Miłość do ojczyzny i  niesamowite umiejętności lotnicze Polaków zmieniają oblicze wojny. W  trakcie walk powietrznych Polacy zestrzelają ponad 120 niemieckich samolotów. Historycy uważają, że bez polskich pilotów zwycięstwo nad Niemcami w Bitwie o Anglię nie byłoby możliwe. Sam Winston Churchill powiedział: „Nigdy w historii ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak dużo tak nielicznym” .

Poprawiony: sobota, 29 września 2018 15:13
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.