"wśCiekły azot" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 października 2018 16:48

9 października mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Pana dr n. chem. Mateusza Stockiego. Celem wizyty był pokaz doświadczeń i eksperymentów z dziedziny fizyki i chemii. Pan Mateusz zaprezentował nam szereg doświadczeń z cyklu „wśCiekły azot”: płonące dłonie, fizyczna armata, zaczarowany czajnik, Robinson Cruzoe, wirujący azot, błękitna kolba, lewitujące piłki, narodziny chmur, zamrożone róże, balony i banany.

 

 

Nasz gość nie tylko wykonywał doświadczenia, ale również wyjaśniał w prosty sposób zachodzące w czasie przeprowadzania eksperymentów reakcje i zjawiska, z którymi również spotykamy się na co dzień. Dymiło, wybuchało, dmuchało, chłodziło a nawet... padał deszcz. Uczniowie mogli przekonać się na własne oczy, że świat nauki może być nie tylko ciekawy ale i zabawny. Była to bardzo ciekawa lekcja chemii i fizyki, którą uczniowie zapamiętają bardzo długo.

Trudno wyrazić słowami, to co się działo. Myślę, że zdjęcia oddadzą więcej niż słowa.

Poprawiony: czwartek, 11 października 2018 16:51
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.