TEG 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 grudnia 2018 12:41

W ramach TEG, jak rokrocznie, uczniowie przygotowali się na działania promujące wiedzę o świecie globalnym i zjawiskach w nim zachodzących. Celem było również przybliżenie uczniom wiedzy na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju. Również, dzięki Fundacji "Kultury Świata", która przysłała do szkoły materiały do wystawy "Miasta kontrastów", nasze działania bardzo się wzbogaciły. Młodzież przygotowała plakaty, które obrazowały, wg ich pomysłów i wyobraźni, Cele Zrównoważonego Rozwoju, które następnie porozwieszali w całej szkole, aby nikt nie przeszedł wobec nich obojętnie.

 

Na lekcjach przeprowadzono z uczniami warsztaty z myślenia krytycznego, które tak są potrzebne i ważne w dzisiejszym świecie fake newsów i bezkrytycznego przyjmowania wszelkich postaw i zachowań, a które nie uczą empatii i postaw tolerancji i właściwych zachowań w życiu społecznym. Punktem kulminacyjnym było zorganizowanie pokazu mody kontynentalnej. Tu oprócz ciekawej wiedzy na temat kontynentów, zwyczajów i ich bogatej kultury młodzież się "bawiła", prezentując wg własnych pomysłów i możliwości stroje charakteryzujące dany kontynent.

 

Opr. Mariusz Madej

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 10 grudnia 2018 12:47
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.