Strona główna KRONIKA 2017-2018 Ojciec Niepodległości
Ojciec Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 grudnia 2018 19:21

W Zespole Szkół w Łambinowicach w ramach obchodów 100 lecia Niepodległości była prezentowana niezwykła wystawa mobilna „Ojciec Naszej Niepodległej – Józef Piłsudski w rysunkach Zdzisława Czermańskiego”. Autorami wystawy są Piotr Strzetelski  i Marcin Niewalda.  Wystawa prezentowała  postać Marszałka Piłsudskiego uwiecznionego w pracach artysty Zdzisława Czermańskiego (1900-1970), świetnego malarza, portrecisty i karykaturzysty.

Unikatowym cyklem twórczości Czermańskiego jest właśnie cykl rysunków, których bohaterem jest Józef Piłsudski, co też jest wyrazem wielkiej osobowości i charyzmy, jaką posiadał Marszałek. Każdy rysunek opowiada dany epizod z życia Naczelnika Państwa,  a towarzyszą jej cytaty, myśli i ciekawostki warte zapamiętania i przybliżające w sposób niestereotypowy autora „Cudu nad Wisłą”. Wystawa była dostępna w ZS do czwartku ( 6.12). Składamy wielkie podziękowania Fundacji „Genealogia Polaków” za nieodpłatne wypożyczenie wystawy.

Opr. Mariusz Madej

 

Poprawiony: czwartek, 13 grudnia 2018 19:26
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.