Targi edukacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 28 maja 2019 16:33

Każdego roku absolwenci szkół gimnazjalnych, a od tego roku także szkół podstawowych stają przed dylematem, jaką szkołę wybrać. Nie jest to łatwa decyzja dla tak młodego człowieka, którego zainteresowania nie są do końca sprecyzowane. Uczniów, w  ramach zajęć z doradztwa zawodowego  w szkole starają się określić swoje zainteresowania, poznają ścieżki edukacyjne: strukturę i typy szkół, szczegółowe zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych opolskim.  Planują także własną karierę edukacyjno – zawodową. Innym celem jest zapoznanie uczniów z grupami zawodowymi, uświadomienie im własnych możliwości, ale i ograniczeń, w tym zdrowotnych.

 

 

We wtorek  14 maja 2019 roku w naszej szkole odbyły się Szkolne Targi Edukacyjne, po to aby umożliwić naszym uczniom spotkanie z przedstawicielami szkół oraz zapoznanie z aktualnymi ofertami edukacyjnymi.

Młodzież klas ósmych szkół podstawowych  z Łambinowice, Bielic, Jasienicy Dolnej i Włodar oraz klas trzecich gimnazjum spotkała się z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, którzy zaprezentowali swoje oferty edukacyjne. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno szkól prezentujących swój dorobek, jak i uczniów. Do Łambinowic przyjechali z ofertą przedstawiciele 14 szkół.

Każda placówka prezentowała swoją ofertę edukacyjną i osiągnięcia przy pomocy plakatów ulotek i krótkich wystąpień. Po prezentacjach uczniowie mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami szkół.

Drogi uczniu!

Zanim zdecydujesz, do których szkół, a w ramach nich do których oddziałów będziesz kandydował, zapoznaj się z tymi szkołami:

  • przeanalizuj ich ofertę,
  • odwiedź je, przeczytaj informacje o szkole w przewodnikach lub na stronie internetowej szkoły,
  • przeczytaj obowiązujące w tych szkołach regulaminy rekrutacji,
  • zapoznaj się z perspektywami dalszej kariery (pracy lub nauki),
  • przeanalizuj swoje szanse dostania się.

 

Szkoła, którą wybierzesz powinna w jak najbardziej pełny sposób spełniać Twoje oczekiwania i potrzeby. Nie kieruj się więc w wyborze tym, do której szkoły wybierają się Twoi koledzy. Na kolejnym etapie edukacji poznasz wielu nowych znajomych i na pewno nawiążesz przyjaźnie. Dlatego też wybierając szkołę kieruj się jedynie swoimi preferencjami. Mogą Ci w tym pomóc rodzice ,doradca zawodowy, wychowawcy,  koniecznie zapytaj ich o radę. Powodzenia!

 

 

Poprawiony: wtorek, 28 maja 2019 16:40
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.