Strona główna Ogłoszenia Ogłoszenia Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają”
Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” PDF Drukuj Email

28 maja odbyło się spotkanie młodzieży klas III gimnazjum z policjantem  
sierż. sztab. Grzegorzem  Gorskim, Tematem spotkania, zorganizowanego w ramach kampanii
pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, były zagrożenia wynikające z sięgania po substancje psychoaktywne. Kampania zorganizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

 

 

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Policjant rozmawiał z młodzieżą o zgubnych konsekwencjach zażywania narkotyków. Są to bowiem nie tylko problemy zdrowotne, ale też społeczne i prawne. Mówił jakie spustoszenie w organizmie człowieka wywołują niedozwolone środki, w szczególności tzw. dopalacze, które są mieszanką różnych chemicznych związków i potrafią trwale uszkodzić organizm lub zabić. Dzielnicowy apelował do młodych ludzi, aby stanowczo odmawiali, gdy ktoś proponuje zażycie dopalaczy. Należy pamiętać, że dopalacze to trucizna, która zażyta nawet w najmniejszej ilości może mieć tragiczne skutki. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Dodatkowo po zażyciu dopalaczy lekarze mają bardzo utrudnioną pomoc takim osobom, gdyż nie wiadomo jakie niebezpieczne środki chemiczne znalazły się w dopalaczach.

Opracowała: Agnieszka Jagieło – pedagog szkolny


 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.