Konkurs z BHP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cezary Szczepański   

 

      W dniu 26 listopada 2010 r. w Publicznym Technikum przy Zespole Szkół w Chróścinie zorganizowano finał  XVI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o BHP w Rolnictwie. Organizatorem konkursu była Wojewódzka Komisja Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia

Społecznego Oddział Regionalny w Opolu, Okręgowym Inspektoratem Pracy w Opolu, Opolskim Kuratorium Oświaty, Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Wojewódzką Policji. Honorowym gościem był Starosta Powiatu Opolskiego Henryk Lakwa.Celem olimpiady była poprawa bezpieczeństwa na wsi, a zwłaszcza zwiększenia wiedzy w tym zakresie  wśród uczniów, którzy pomagają w gospodarstwach rolnych swoich rodziców oraz tych, którzy wiążą swoją przyszłość z rolnictwem. Gospodarz konkursu – dyrektor Zespołu Szkół w Chróścinie Marta Sobera przygotowała dla uczniów i ich opiekunów dodatkowe atrakcje: pokaz udzielania pierwszej pomocy, wystawę konkursowych prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych oraz poczęstunek i obiad.


Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: na poziomie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. W sumie przystąpiło do niego trzydziestu pięciu uczniów.
Konkurs składał się z etapu pisemnego oraz etapu ustnego, do którego wyłoniono najlepszych. Finaliści odpowiadali na zadawane przez specjalistów pytania, które dotyczyły: bezpieczeństwa
i higieny pracy w rolnictwie, świadczeń rentowych i emerytalnych oraz zasiłków chorobowych przysługującym rolnikom, a także bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa pożarowego. Członkowie komisji byli zaskoczeni wysokim, wyrównanym poziomem uczestników konkursu, w obu kategoriach wiekowych konieczna okazała się dogrywka.

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych zwyciężyli:

I miejsce: Mateusz Pałęcki z Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach

II miejsce: Anna Krawczyk z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku

III miejsce: Piotr Jaroń z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Oleśnie

 Mateuszowi oraz opiekunowi Panu inż.  F. Kudryńskiemu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                                                       Opracowała E. Nawrocka

 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.