Strona główna
„Płonie ognisko i szumią knieje”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cezary Szczepański   
wtorek, 25 października 2011 19:17

 

    Dnia 21.10.2011r. w okolicach Sali „PANDORA” o godzinie 15.00 po raz pierwszy w tym roku harcerskim  zapłoną ogień nie tylko w naszych sercach. Nasi druhowie: druh przyboczny Denis Gdowski, druh Robert Żarłak i druh zastępowy Bartek Sporek przygotowali dla nas  krąg ogniskowy, wokół którego zasiadła brać harcerska. Ognisko zapalili nasi przyboczni: druhna Karolina Zalewska, druh Denis Gdowski, a w tle brzmiała pieśń obrzędowa „Płonie ognisko i szumią knieje”. Następnie druh przyboczny wyznaczył dwóch strażników ognia: druhów- Bartka Sporka i Roberta Żarłaka, którzy „Strzegli ognia jak źrenicy swojego oka”. Przy  ogniu odbyła się gawęda o obrzędowości harcerskiej przy ognisku jak i również na temat Prawa Harcerskiego. Zastępy zaprezentowały dwa punkty prawa harcerskiego:

2. Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy,

oraz 8. Harcerz jest zawsze pogodny.

Przy ognisku pląsaliśmy i uczyliśmy się pieśni obrzędowych: „Harcerskie Ideały”, „Testament” oraz „Świetlany Krzyż”. Nasze ognisko zakończyło się kręgiem i puszczeniem iskierki przyjaźni. Jako druhna drużynowa dziękuję moim przybocznym i harcerzom. Pozdrawiam harcerskim CZUWAJ. I zapraszam na kolejną zbiórkę w piątek.

dh przew Joanna Jarzynka

 

Poprawiony: wtorek, 25 października 2011 19:27
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.