Strona główna Ogłoszenia Ogłoszenia „Wychowanie i edukacja w cyberprzestrzeni – szanse i zagrożenia”
„Wychowanie i edukacja w cyberprzestrzeni – szanse i zagrożenia” PDF Drukuj Email

11 marca 2013 roku w Centrum Kultury Art-Bem na warszawskim Bemowie odbyła się konferencja „Wychowanie i edukacja w cyberprzestrzeni – szanse i zagrożenia”, w której mogłam uczestniczyć jako administrator projektu Eduscience w ZS w  Łambinowicach

Konferencja miała na celu przybliżenie dyrektorom, nauczycielom i wychowawcom rzeczywistych możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie nauczania. Jeszcze kilka lat temu o tabletach, tablicach interaktywnych oraz o platformach e-learningowych, z powodzeniem dziś stosowanych na masową skalę, nowoczesnych sposobach komunikacji można było rozmawiać jedynie w kategoriach odległych marzeń. Nikt nie przypuszczał, że fantastyczne wyobrażenia tak szybko się zmaterializują.

Cyfrowa Szkoła pokazała nowe, nieznane dotąd ścieżki rozwoju, otworzyła niesamowite perspektywy. Oferowany przez nią potencjał, oprócz ekscytacji, budzi jednak, także zupełnie zrozumiałe obawy. Niepowtarzalną okazją była możliwość wysłuchania na żywo Colina Rose’a, uznawanego na całym świecie autorytetu edukacyjnego sukcesu. Brytyjczyk od lat prowadzi badania na temat efektywnego uczenia się, optymalizacji rozwoju dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Podczas warszawskiej konferencji wskazywał on m.in. na konieczność inwestowania w młode pokolenie. Podkreślał też, że korzystanie z innowacji technologicznych jest nie tylko szansą, ale koniecznością na drodze polepszenia jakości edukacji. 


Omówienie tematu nie kończyło się na teorii – można powiedzieć, że od początku do końca spotkanie było praktycznym pokazem możliwości nowoczesnego, interaktywnego wyposażenia. Zostały zaprezentowane projekty e-learningowe realizowane na platformie Moodle, uczestnicy dowiedzieli się jak wykorzystać zalety tabletu w edukacji, wzięli także udział w ćwiczeniach z tablicą interaktywną oraz innymi innowacyjnymi rozwiązaniami. 

                                                                                                                                                                                                                                           Marzena Skut

 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.