Strona główna Osiągnięcia IV miejsce w Mistrzostwach Województwa w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt
IV miejsce w Mistrzostwach Województwa w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt PDF Drukuj Email

 

   26.11.2013 roku w Skoroszycach drużyna PG Łambinowice wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Nyskiego w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt. W zawodach wzięło udział 6 drużyn z Powiatu Nyskiego. Rozgrywki podzielono na 2 grupy. Drużyna z Łambinowic grała w Grupie A. Pierwszy mecz dziewczęta przegrały 2 : 3 z Pakosławicami, w drugim meczu pokonały faworyta rozgrywek PG 2 Nysa 2 : 1 / w ubiegłym roku w/w drużyna zdobyła złote medale na hali, na trawie i w turnieju Coca-Coli/. W półfinale dziewczęta pokonały kolejnych faworytów -  zespół  PG Skoroszyce 2 : 1. W finale, po dogrywce, uległy PG 3 Nysa 2 : 4 . Awansowały do Półfinału Wojewódzkiego z drugiego miejsca.

2.12.2013 w Branicach odbył się Półfinał Wojewódzki. Drużyna PG Łambinowice pojechała na te zawody w osłabionym składzie, zachorowała Marcela Stasica, poważne osłabienie w obronie. Jechaliśmy po „baty”. Mimo osłabienia dziewczęta walczyły jak lwice. W pierwszym meczu wygrały z PG Szymiszów 3 : 0, potem przegrały 1 : 3 z faworytami PG Branice i pokonały 4 : 3 PG 1 Opole.

 O awansie zadecydował mecz pomiędzy PG Branice i PG Szymiszów, który zakończył się remisem, dzięki któremu Łambinowice zajęły I miejsce i awansowały do finału Mistrzostw Województwa.

Mistrzostwa odbyły się 16.12.2013 roku w Wołczynie. Dziewczęta przegrały z PG Wołczyn 2 : 5, następnie przegrały z PG 1 Kluczbork 1 : 2, by w końcu zremisować z późniejszym mistrzem PG Kietrz 1 : 1.

Łambinowicka drużyna jest młoda. W  jej składzie znalazło się 5 uczennic klas pierwszych. Wystąpiły: Ewa Duda, Aleksandra Psarska, Nikola Herman, Marta Stasica, Marcela Stasica, Daria Łacna i Julia Browarska.

IV miejsce w Mistrzostwach Województwa w Halowej Piłce Nożnej jest dotychczas najwyższym osiągnięciem, jakie osiągnął zespół naszego gimnazjum w piłce nożnej dziewcząt.

opracował: T. Walczuk

Narada z trenerem przed meczem z PG Kietrz.

.  Rozpoczęcie Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt od lewej: PG Wołczyn, PG Łambinowice, PG Kietrz, PG 1 Kluczbork.

PG Łambinowice. Najwyższy rząd od lewej: Ewa Duda, Marcela Stasica. Środkowy rząd od lewej: Marta Stasica, Julia Browarska i Nikola Herman. Dolny rząd od lewej: Daria Łacna, Aleksandra Psarska i trener Tadeusz Walczuk.

 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.