Strona główna Osiągnięcia KONKURS RECYTACJI POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ
KONKURS RECYTACJI POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ PDF Drukuj Email

13 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się do Zespołu Szkół imienia E.Godlewskiego w  Nysie na szóstą edycję powiatowego konkursu „ THE WORLD THROUGH THE ENGLISH LANGUAGE POETRY”. Tym razem motywem przewodnim konkursu była poezja współczesna z przesłaniem. Zadaniem uczniów była recytacja wiersza na tle przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej.  Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach gimnazjalnej i licealnej. Naszą szkołę reprezentowali; Maja Myśliwiec (klasa Ia) która przygotowała wiersz „I have the right” Carolee D Samuda, Patryk  Szlufik który recytował wiersz „Marching men” napisany przez Martina Harrisa i Maciej Janocha z wierszem  „Africa’s hungry children” Alfa Hutchinsona.

Wszystkie wiersze były recytowane na tle wykonanych przez uczniów prezentacji. Konkurencja była bardzo duża, a poziom uczestników bardzo wysoki. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze: Maciek wywalczył I miejsce w konkursie pięknym wierszem o kontrowersyjnym zdjęciu z magazynu Times i jego autorze Kevinie Carterze, Patryk już po raz drugi otrzymał wyróżnienie za wiersz napisany przez żołnierza amerykańskiego, który walczył w Afganistanie, opisującego bezsensowność wojen.

Uczniów przygotowała pani Jolanta Szczepańska.

 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.