Strona główna Ciekawe Lekcje Wystawa prac plastycznych
Wystawa prac plastycznych PDF Drukuj Email

Wystawa ta jest podsumowaniem działań uczniów na zajęciach artystycznych w II semestrze.  Prace zostały podzielone tematycznie. Prezentowane makiety były wykonane przez uczniów techniką nacinania papieru. Celem tych działań było ukazanie jednego ze sposobów formowania papieru w celu uzyskania konkretnej formy.

Tak jak w naturze możemy zaobserwować różnego rodzaju powierzchnie, tak tu w sposób zaplanowany i przemyślany uczniowie stworzyli faktury układające się w różne kształty. Odpowiednie nacinanie papieru powoduje załamania światła i cienie. Te efekty tworzą symetryczne różnorodne formy i iluzje plastyczne. Są one przyjemne dla oka, trzeba je tylko dostrzec. Precyzja wykonania jest także godna podziwu.

Rycerze i księżniczka prezentowane na wystawie są także przykładem tego, że papier jest materiałem bardzo plastycznym, który daje się formować w różnorodny sposób. Może rycerz z papieru jest mniej groźny, ale za to bardziej sympatyczny.

Innymi pracami, które można zobaczyć są „Drzewka szczęścia” wykonane z drutu oraz innych dodatków. W zależności od pomysłów uczniów powstały różne prace. Na jednym więc drzewku wyrosły pieniądze, na drugim tajne znaki i serce. Podziwiając prace można zadać sobie pytanie, które drzewko daje szczęście…

Opracowanie: Edyta Golec


 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.