Strona główna
Nasza pierwsza wycieczka PDF Drukuj Email

Celem podróży klas pierwszych w dniu 20.09.2015 r. było poznanie ciekawych miejsc kotliny Kłodzkiej. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali się do niej od niemal pierwszych dni w szkole.

Dotarliśmy więc do miejscowości uzdrowiskowej Duszniki- Zdrój. Niezastąpionym walorem tego miejsca jest występowanie wód leczniczych, także piękny park zdrojowy z zabytkową architekturą, kawiarniami i pamiątkami. Po posmakowaniu wody bogatej w żelazo, wyruszyliśmy górską ścieżką za miastem aż do schroniska „Pod Muflonem”. Piękne widoki na panoramę miasta i okolic rekompensowały lekkie zmęczenie. Dodatkową atrakcją tego miejsca była możliwość „poturlania” się z górki. Kto tego nie przeżył w dzieciństwie? Trzeba było odświeżyć wspomnienia. W miarę upływu dnia, nastroje coraz bardziej rozpromieniały się.

Następnym miejscem były Wambierzyce. Tu po zwiedzeniu okolicy dotarliśmy do tajemniczego mini zoo. Tam można było rozpalić ognisko i upiec przywiezione przez nas kiełbaski i inne pyszności. Przy wspólnym stole był czas na rozmowy i żarty. W tym niezwykłym miejscu oprócz licznie zgromadzonych zwierząt podziwialiśmy zbiór przedmiotów i pamiątek z różnych lat. Maselnica, magnetofon szpulowy, pralka „frania” i wiele innych przedmiotów z różnych lat stanowiły ciekawostki muzeum i pokazywały postęp techniczny minionych lat. Wycieczka ta obfitowała także w liczne konkursy z pytaniami o ciekawostki z legend regionu i zadaniami do wykonania. Każdy brał w nich udział i mógł wygrać nagrodę. Park zdrojowy w Polanicy-Zdrój wraz z licznymi jego urokami, stanowił końcowy etap wyjazdu. Tu jedliśmy gofry a najpopularniejszą pamiątką stał się „glut”. Co to jest, wiedzą tylko uczestnicy wycieczki i..może ich młodsze rodzeństwo. Udana wycieczka to także wizyta w Mcdonalds. Tam każdy z nas kupił sobie ulubiony zestaw. Wesołe nastroje dopisywały. W autobusie nie zabrakło najpopularniejszych hitów muzycznych w wykonaniu uczniów.

 

Opracowanie: Edyta Golec

 

 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.