Strona główna Ogłoszenia Ogłoszenia „Książki naszych marzeń”
„Książki naszych marzeń” PDF Drukuj Email

II edycja ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

„Książki naszych marzeń”

Warunkami uczestnictwa w konkursie jest:

  1. Opracowanie listy maksymalnie 50 tytułów książek, które uczniowie chcieliby przeczytać,
  2. Nakręcenie (dowolną techniką) 60 s. filmu na temat: „Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki, bo…”       Wykaz książek

 

ETAP PIERWSZ

Pierwszy etap konkursu mamy już za sobą, gdyż dnia 18.09.15 odbyło się ogólnoszkolne głosowanie dla uczniów gimnazjum.  Każdy uczeń, na kartce do głosowania wypisywał tytułu trzech propozycji książkowych, które chciałby przeczytać. Komisja, pod przewodnictwem pani Aleksandry Ziółkowskiej, w składzie: Klaudia Barczak i Zofia Kałwa podliczyła głosy i stworzyła listę 50 najpopularniejszych książek. Oczywiście wypisanych przez uczniów tytułów było wiele więcej, jednak według wytycznych lista jest ograniczona, wiec znalazły się na niej tytułu z największą ilością głosów. Zaleceniem MEN listę należało stworzyć wypisując alfabetycznie autorów, co niniejszym uczyniono. Dla zaspokojenia ciekawości można tylko dodać, że największą popularnością cieszyła się książka autorstwa Gayle Forman pt. „ Wróć, jeśli pamiętasz”.

ETAP DRUGI

Drugi etap konkursu polega na nakręceniu dowolną techniką 60 s. filmu na temat: „Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki, bo…”. Zadaniem każdej klasy będzie wyreżyserowanie i nakręcenie filmiku, w którym udział musi wziąć jak największa liczba uczniów. Termin upływa z dniem 02.10.15, a nad przedsięwzięciem czuwać będą wychowawcy klasy. Następnie komisja, w skład której wchodzić będą nauczyciele, przewodniczący rady rodziców oraz samorząd uczniowski , wyłonią zwycięski film, za który klasa zostanie nagrodzona.

ETAP TRZECI

Szkolny koordynator konkursu (pani Aleksandra Ziółkowska) przygotuje całą dokumentację i do dnia 14.10.15 prześle ją do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu nastąpi nie później niż do dnia 25 października 2015 roku podczas Gali Finałowej zorganizowanej w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie.

Jeśli uda się naszej szkole zostać laureatem tego konkursu, w nagrodę otrzymamy do naszej biblioteki 50 książek z listy i każdy będzie mógł je przeczytać!

 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.