Strona główna
Europejskie Dni Ptaków 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cezary Szczepański   
czwartek, 08 października 2015 11:42

W Łambinowicach w ramach obchodów Europejskich Dni Ptaków 02 października 2015r. odbyła się piesza  wycieczka uczniów Zespołu Szkół po terenach dawnego obozu  jenieckiego. Uczniowie uzbrojeni w szkolne lornetki oraz aparaty fotograficzne starali się zaobserwować różne gatunki ptaków. Okazało się, że nie jest to taka prosta sprawa. W lesie słyszeliśmy głosy wielu ptaków i widzieliśmy przelatujące obok nas osobniki. Chyba były zainteresowane gośćmi w ich domu. Niestety szybko zrozumieliśmy, że zrobienie zdjęcia napotkanym ptakom nie jest łatwe, a zrobienie dobrego zdjęcia, graniczy z cudem.

Europejskie Towarzystwo Ochrony Ptaków

FILM z obserwacji

Podczas wędrowania zapoznaliśmy się z wieloma informacjami o pospolitych gatunkach, które napotykaliśmy. Były to szpaki, sikory, wróble oraz sroka .Odpoczynek na postoju leśnym wykorzystaliśmy na opowieści o naszych doświadczeniach ze spotkaniami z ptakami.

Postanowiliśmy przygotować nowy szkolny  karmik dla ptaków i regularnie dokarmiać ptaki zimujące w okolicach szkolnego podwórka. Ponieważ Europejskie Dni Ptaków dopiero się zaczęły zdecydowaliśmy się  na dalsze indywidualne obserwacje w naszych miejscach zamieszkania. Angelice Furyk udało się nawet nakręcić krótki filmik obrazujący zabawy ptaków. Po wycieczce p. Marzena Skut przesłała szybki raport  liczby obserwowanych ptaków oraz nazwy spotkanych gatunków  do OTOP. Dane te zostały potem przesłane do europejskiego koordynatora, którym w tym roku jest Holandia. Wstępne wyniki wszystkich działań podjętych podczas obchodów Europejskich Dni Ptaków w Polsce będą już dostępne na stronie internetowej OTOP od 05 października.

 


Poprawiony: czwartek, 08 października 2015 12:08
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.