Strona główna Sport w szkole Turniej Łuczniczy
Turniej Łuczniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Szczepańska   
niedziela, 20 grudnia 2015 08:43

Siedemnastego grudnia, drużyna naszego gimnazjum w składzie: Natalia Radlak, Wanessa Musiał, Aleksandra Psarska, Dominik Mistarz, Dominik Łuczyński oraz Kamil Wilczek, wzięła udział w Mikołajkowym Szkolnym Turnieju Łuczniczym. Zawody zorganizowała Sekcja Łucznicza UKS LOK „Hetman” w Nysie, a przeprowadzono je na sali gimnastycznej  ZSO „Carolinum”. Celem zawodów było popularyzowanie łucznictwa sportowego i tradycyjnego wśród młodzieży oraz promocja aktywnych sposobów spędzania czasu wolnego i zdrowego trybu życia.

Chociaż była to już piąta edycja konkursu,  jednak nasi uczniowie po raz pierwszy brali udział w zawodach łuczniczych. Co prawda, strzelenie z łuku sportowego to świetna zabawa, jednak wymaga nabrania pewnej wprawy. Nasza młodzież po krótkim instruktażu, była gotowa do zawodów. Uczestników było sporo, ale podział  na różne kategorie (stopnia zaawansowania, wiekowe oraz płci) spowodował, że każdy miał szanse na wygraną. Nasi uczniowie, chociaż dopiero początkujący łucznicy, nie przestraszyli się konkurencji, zdobywając miejsca w swoich kategoriach:

 

 

 

I miejsce Dominik Łuczyński z kl. IB

II miejsce Aleksandra Psarska z kl. IIIC

III miejsce Wanessa Musiał z kl. IIC

Laureaci otrzymali dyplomy i pamiątkowe kubki wypełnione słodyczami. Oprócz tego, każdy uczestnik jako nagrodę pocieszenia, dostał mikołajkową czekoladkę.

Pierwsze doświadczenia łucznicze nasi uczniowie mają już za sobą, jednak zabawa była tak wyśmienita, a entuzjazm po zawodach ogromny, iż mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasza szkoła również otrzyma zaproszenie na kolejną edycję konkursu.

opr. A. ZiółkowskaPoprawiony: niedziela, 20 grudnia 2015 08:50
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.