Strona główna Osiągnięcia Uroczysta sesja rady gminy
Uroczysta sesja rady gminy PDF Drukuj Email

Już po raz kolejny, tym razem 16 czerwca 2016 roku odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Łambinowice, podczas której uroczyście wyróżniono uczniów i uczennice szkół z terenu gminy Łambinowice, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli sukcesy naukowe, sportowe i artystyczne. Wśród zaproszonych bardzo dużą część stanowili uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Łambinowicach. W roku szkolnym 2015/2016 znaczące sukcesy na szczeblu krajowym i wojewódzkim uzyskali:

 

  • Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej – tytuł Laureata-
    I miejsce zdobyła Kamila Piwowarczyk uczennica klasy IIIc – opiekun mgr Joanna Jarzynka.
  • II Wojewódzki Festiwal Piosenek Czesława Niemena
    w Korfantowie -
    I miejsce zdobyła Maja Myśliwiec uczennica klasy III a – opiekun mgr Małgorzata Połomska – Skut
  • XXV Wojewódzki Dziecięcy Festiwal Piosenki
    w Korfantowie -
    I miejsce zdobył zespół Chorum w składzie: Paulina Wolak, Adrianna Wąsowicz, Paulina Zator i Maja  Myśliwiec – opiekun mgr Małgorzata Połomska – Skut
  • XXIV Wojewódzki Konkurs Poezji Jenieckiej pt. ,,Nie Traćmy Pamięci”-  wyróżnienie otrzymała Julia Adamowicz – uczennica klasy III a – opiekun mgr Bogumiła Skałecka
  • Międzywojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego pt. ,,Pokaż Język: I know I can” - I miejsce zajął duet  w składzie:  Maja Myśliwiec i Patrycja Partyka   – opiekun mgr Anna Szczygielska
  • XV Wojewódzki Konkurs ,,Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” – tytuł Finalistki uzyskała uczennica klasy III c Julia Mazurek  -   opiekun mgr Agnieszka Synowiec
  • XXI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o BHP w Rolnictwie - tytuł Finalisty uzyskał uczeń klasy III c Andrzej Bagiński  -   opiekun inż. Franciszek Kudryński
  • Ogólnopolski konkurs pt.  ,,Razem lepiej" ogłoszony w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł -  tytuł laureata nagrody głównej  otrzymała: Paulina Latta - uczennica klasy III b - opiekun mgr Agnieszka Jagieło.

Osiągnięcia sportowe - Finały  wojewódzkie

  • I miejsce  -  27.11.2015 r. – NIEMODLIN

I miejsce na szczeblu  wojewódzkim w  igrzyskach młodzieży szkolnej Szkół Gimnazjalnych w unihokeju – chłopców

Skład zespołu:  Tomaszewski Patryk, Biernacki Jakub, Smoter Dominik, Migda Jakub, Białoskórski Michał, Zalewski Adam, Zieliński Marcel, Wawrzkiewicz Tomasz, Kmiecik Paweł, Kuź Patryk - opiekun: Jan Rewekant, Andrzej Gandziała.

  • II miejsce  -  21.05.2016 r. – OPOLE

II miejsce na szczeblu  wojewódzkim w  igrzyskach młodzieży szkolnej Szkół Ponadgimnazjalnych w wędkarstwie spławikowym – chłopców

Skład zespołu:  Jakub Ligas, Krzysztof Zalewski, Dawid Śliwiński.

  • I miejsce - 25.05.2016 r. – OPOLE

I miejsce na szczeblu  wojewódzkim w  Turnieju Piłkarska Kadra Czeka Szkół  Gimnazjalnych  – chłopców

Skład zespołu: Tomaszewski Patryk, Biernacki Jakub, Smoter Dominik, Migda Jakub, Białoskórski Michał, Zalewski Adam, Ponitka Kamil, Galla Jakub, Rokosz Wiktor, Potapow Michał, Hajczuk Patryk, Roguski Kamil, Mazurek Jakub, Boruń Michał -
opiekun mgr Andrzej Gandziała.

Indywidualne – lekkoatletyka 08.10.2015 r. – Lasocice

  • I miejsce na szczeblu  wojewódzkim w  indywidualnych biegach przełajowych zdobył Jakub Biernacki - opiekun  Andrzej Gandziała.
  • II miejsce na szczeblu  wojewódzkim w  indywidualnych biegach przełajowych zdobyła Marcela Stasica - opiekun mgr Zofia Bomba.

Drużynowe:

  • III miejsce w kategorii dziewcząt w IX Wojewódzkiej Gimnazjadzie Strzeleckiej: Natalia Radlak, Aleksandra Psarska, Karolina Łatwis – opiekun Aleksandra Ziółkowska
  • III miejsce w kategorii chłopców w IX Wojewódzkiej Gimnazjadzie Strzeleckiej: Paweł Zagaja, Kamil Wilczek, Dominik Łuczyński - opiekun Aleksandra Ziółkowska

Opracowała: M. Połomska-Skut







 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.