Strona główna
ODPOWIEDZIALNY KIEROWCA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Mazurska   
piątek, 24 czerwca 2016 18:33

Akcja „Jabłko albo cytryna” – Odpowiedzialny kierowca

W dniu 21.06.2016 r. uczniowie Zespołu Szkół w Łambinowicach wspólnie  
z  funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nysie mł. asp.Marcinem  Płończakiem , st.sierż. Zuzanną Wójcik oraz funkcjonariuszem   policji z Korfantowa   asp.sztab. Kazimierzem Szkwarkowskim przeprowadzili  na terenie Łambinowic akcję profilaktyczną skierowaną do kierowców.

Akcja „Jabłko albo cytryna” została zorganizowana w ramach kampanii ogólnopolskiej Zachowaj Trzeźwy Umysł - Odpowiedzialny kierowca, w której szkoła kolejny raz bierze udział. Hasło przewodnie kampanii Odpowiedzialny Kierowca 2016 brzmi: „Bezpieczni na drodze: Powiedz STOP pijanym kierowcom!”. Policjanci zatrzymywali  wybrane pojazdy. Kierowców jadących zgodnie z przepisami ruchu drogowego młodzież nagradzała jabłkiem.  Kierowcy jadący niezgodnie z przepisami otrzymywali cytrynę. Wszyscy kierowcy dostawali także ulotki edukacyjne na temat bezpiecznej  jazdy.


Opracowała: Agnieszka Jagieło- pedagog szkolny


Poprawiony: piątek, 24 czerwca 2016 18:42
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.