Strona główna
„Piłkarska Kadra Czeka” PDF Drukuj Email

W dniach od 8 do 14 sier­pnia br. na obie­ktach SOSiR w Słu­bi­cach od­był się Fi­nał Cen­tra­lny 32. Ogól­no­pol­skiego Tur­nieju LZS Chło­pców „Pił­kar­ska Ka­dra Czeka” im. Sta­ni­sława Ty­mo­wicza pod pat­ro­na­tem Pol­skiego Zwią­zku Piłki No­żnej. Am­ba­sa­do­rem tu­rnieju był Ra­fał Zbi­gniew Ka­czmar­czyk. W szranki o tytuł nie­for­mal­nego mi­strza Zrze­sze­nia LZS sta­nęło 15 drużyn, zwy­cię­zców eli­mi­nacji wo­je­wódz­kich.

Tur­niej wy­grała LKS Ce­ra­mika Opo­czno (woj. łódzkie), idąc w śla­dy swoich młod­szych ko­legów, którzy zwy­cię­żyli w tzw. Małej Kadrze. To ko­lejny świe­tny pre­zent mło­dych pił­karzy na 70-lecie swojego klubu. Turniej bacznie obserwowali trenerzy reprezentacji U-17 i U-21 Bartosz Zalewski Michał Dorna. Organizatorem Turnieju było Krajowe Zrzeszenie LZS i Lubuskie Zrzeszenie LZS. Impreza uzyskała dofinansowanie z MSiT.

W uroczystości otwarcia wzięli udział przed­sta­wi­ciele współ­or­ga­ni­za­to­rów i spon­so­rów, m.in.: Sławomir Kulczyński, dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze,Tomasz Ciszewicz, burmistrz Słubic, Mariusz Olejniczak Jarosław Sadowski, przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach, Tomasz Stupienko, wicestarosta słubicki, Zbigniew Sawicki, prezes SOSiR Słubice, Piotr Klecha, prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS. W imieniu organizatorów wystąpili Jan Graliński, prezes Lubuskiego Zrzeszenia LZS oraz Michał Dziubak, dyrektor Biura KZ LZS, który serdecznie powitał wszystkich uczestników życząc im sukcesów w rywalizacji sportowej i przekazał pozdrowienia od Władysława Kosiniak-Kamysza, przewodniczącego Rady Głównej KZ LZS.

Podczas turnieju zespoły rozegrały 32 mecze, zdobywając 182 bramki, co daje średnią meczu — 5,69. Zwycięzca, LKS Ceramika Opoczno przeszła przez turniej jak „burza” — w eliminacjach wygrała 3 mecze uzyskując stosunek bramek 30:1, w ćwierćfinale pokonała Gród Podegrodzie 3:2, w półfinale wygrała z Izdebkami 6:0, a w finale z Koroną Wschowa 5:2. Końcowy bilans bramkowy iście imponujący 44:5!

Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Jarząbek, a królem strzelców Kacper Giełzak obydwaj z LKS Cermika Opoczno. Drużyna ta otrzymała także puchar fair play. Gratulacje dla trenera Marcina Pierwoły. Najlepszym bramkarzem wybrano Szymona Antoniuka z Korony Wschowa.

Po raz pierwszy w historii turnieju zdarzyło się, że w drużynie grała piłkarka — była to Livia Jeleń z LKS Naprzód Czyżowice (córka trenera), którą wyróżniona nagrodą dla… najaktywniejszej zawodniczki.

Ważnym elementem tego turnieju od lat są pokazowe zajęcia treningowe — prowadzili je trenerzy Michał Dorna i Bartosz Zalewski. Po obejrzeniu turnieju zdecydowali też, że trzech zawodników — Mateusz Jarząbek Kacper Giełzak z Opoczna oraz Kacper Bartecki z Luzina — otrzyma powołanie na konsultacje reprezentacji U-16.

Na zakończenie turnieju Marek Mazur, wiceprzewodniczący RG KZ LZS podziękował wszystkim za pomoc i wsparcie w organizacji imprezy. Szczególne słowa uznania przekazał burmistrzowi Słubic, Tomaszowi Ciszewiczowi, prezesowi Zbigniewowi Sawickiemu oraz pracownikom Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za profesjonalne przeprowadzenie zawodów.

Puchary i nagrody wręczali uczestnikom również: Jan Graliński, Piotr Łuczyński, starosta słubicki, Ryszard Chustecki, członek RG KZ LZS, Zdzisław Wawrzewski, z-ca przewodniczącego GKR KZ LZS, Andrzej Kacprzak, wiceburmistrz Opoczna i Ewa Chustecka, radna Słubic.

Klasyfikacja końcowa:

1. LKS Ceramika Opoczno (woj. łódzkie)

2. WULKS Korona Wschowa (woj. lubuskie)

3. GOSRIT Luzino (woj. pomorskie)

4. LKS Izdebki (woj. podkarpackie)

5. MGKS Oława 1945 (woj. dolnośląskie)

6. LZS przy ZS Huta Dąbrowa (woj. lubelskie)

7. LKS Gród Podegrodzie (woj. małopolskie)

8. Publiczne Gimnazjum Łambinowice (woj. opolskie)

9.-16. GLKS Nadarzyn (woj. mazowieckie), Gimnazjum w Bakałarzewie (woj. podlaskie), LKS Naprzód Czyżowice (woj. śląskie), Gimnazjum Nr 1 Chęciny (woj. świętokrzyskie), MLKS Znicz Biała Piska (woj. warmińsko-mazurskie), KS Polonia Środa Wlkp. (woj. wielkopolskie), MGLKS Mechanik Bobolice (woj. zachodniopomorskie).


opr. T. Walczuk

 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.