Strona główna
Zanim zadźwięczy dzwonek… Powspominajmy. PDF Drukuj Email

Dwa miesiące temu..

Po napisaniu egzaminów gimnazjalnych emocje zaczęły opadać, ale nie na długo. Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę ze zbliżającego się końca roku szkolnego. Z jednej strony przepełniała nas radość, jednak z drugiej wiedzieliśmy, że nieuchronnie zbliża się czas rozstania.  Zgodnie stwierdziliśmy, że nasze pożegnanie musi być najlepszym w historii szkoły. Oczywiście pojawiło się wiele pomysłów, ale żaden z nich nie wydawał nam się wystarczająco dobry. Ostatecznie postanowiliśmy napisać scenariusz po prostu o nas. Zawrzeć w nim wszystkie wspomnienia uzbierane podczas trzech lat wspólnego życia. Pomysł mógłby wydawać się mało ciekawy i zwyczajnie oklepany.

Jednak nic bardziej mylnego... Julka  Adamowicz podjęła się napisania scenariusza kilka scen dodała druga Julka Mazurek. I tak powstał scenariusz. Za całość odpowiadała pani Agnieszka Synowiec, Piosenki przygotowywała pani Małgorzata Połomska – Skut a nad  choreografią czuwała pani Aleksandra Ziółkowska. Musical nie odbył by się gdyby nie ogromny wkład pracy uczniów Andrzeja Bagińskiego, Szymona Janosza i Majchrzak Przemysława.

 

 

Prawie ponad miesięczne próby przyniosły przyszłym absolwentom ogromny sukces. Sala pękała w szwach, kiedy 17 czerwca 2016 roku  o godzinie 18.00 musical Pt. „Możesz wszystko” miał swoją premierę.

Mówi się, że wspólna praca zbliża ludzi i tak było też w naszym przypadku. Zżyliśmy się ze sobą jeszcze bardziej. dowiedzieliśmy się o sobie rzeczy, które wcześniej umknęły nam w wirze pracy. To co czuliśmy wtedy oddają słowa zapisane w scenariuszu

"Przygotowywaliśmy się do tego przedstawienia przez wiele dni. Nie ukrywam, że nie było łatwo. Pojawiło się wiele sytuacji, które zagrażały naszemu musicalowi, ale daliśmy radę! Podobnie z resztą było przecież przez całe nasze trzy lata w gimnazjum. Niekiedy do domów wracaliśmy wymęczeni i jedyne co podtrzymywało nas na duchu to to, że za niedługo weekend. Ciągłe sprawdziany, multum zadania domowego, a do tego wszystkiego jeszcze pytanie. Nie było łatwo. Ale nikt też nie mówił, że będzie.  Myślę, że to były naprawdę dobre trzy lata. Nawiązaliśmy nowe relacje, pojawiły się przyjaźnie na długie lata i pierwsze miłości. Nauczyliśmy się brać za siebie odpowiedzialność i wywiązywać się z obowiązków. Teraz… rozstajemy się. Zaczniemy naukę w nowych szkołach, rozwijając się w kierunkach, które obierzemy. W pamięci jednak powinno pozostać nam to, że razem stworzyliśmy coś wspaniałego. I nie mówię tu o musicalu… (chociaż o tym też)  Mówię tu o zgranej, świetnie współpracującej społeczności."

Mam nadzieję, że z mottem „Możesz wszystko” przekroczymy próg kolejnej szkoły.

Opr. Absolwentka Julia Mazurek

 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.