Strona główna KRONIKA 2017-2018 By nie nienawidzić w sieci - warsztaty profilaktyczne
By nie nienawidzić w sieci - warsztaty profilaktyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Mazurska   
poniedziałek, 02 października 2017 07:43

W dniu 28 września nasza młodzież klas drugich gimnazjum wzięła udział w warsztatach profilaktycznych  poświęconych nienawiści oraz agresji w Internecie, potocznie określanych jako hejt. Celem głównym zajęć było zminimalizowanie zachowań agresywnych w sieci oraz zbudowanie pożądanej postawy względem hejtu.

Hejt, posiada różne formy, od niby nic nie znaczącej docinki, ukrytej w szeregu znaków zawierających wiadomość, do wymierzonego wprost agresywnego, często wulgarnego wpisu skierowanego w konkretną osobę. Hejt jest spolszczoną formą angielskiego słowa hate –nienawiść.

 

 

Co jednoznacznie wskazuję, iż hejter jest osobą przejawiającą negatywny stosunek

emocjonalny do swoich ofiar. Nienawiść   połączona z pozorną anonimowością jaką daje Internet     niebezpiecznie     sprzyja     rozszerzaniu     się     hejtu     w     sieci.

Wychodząc naprzeciw każdej formie agresji szkoła realizuje zajęcia profilaktyczne, gdyż konieczne jest działanie od podstaw. Jedynie poprzez budowanie negatywnych postaw względem hejtu wśród młodzieży szkolnej można osiągnąć sukces.

Realizatorem warsztatów był psycholog Maciej Janek z  Centrum Edukacyjno – Szkoleniowego Genesis z Krakowa.

 

Opracowała: Agnieszka Jagieło- pedagog szkolny


Poprawiony: poniedziałek, 02 października 2017 07:50
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.