Strona główna KRONIKA 2016/2017 'Wszyscy ludzie rodzą sie wolni i równi "
'Wszyscy ludzie rodzą sie wolni i równi " PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 października 2017 07:50

W naszej szkole w odpowiedzi na ogólnopolską akcję Amnesty International, który przygotował projekt pod hasłem  „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi”, odbyły się warsztaty przybliżające uczniom tematykę równościową i antydyskryminacyjną. Na zajęciach warsztatowych uczniowie mieli za zadanie zapoznać się, następnie uporządkować terminy związane z edukacją globalną, migracją w kontekście polskim i globalnym.

Pojęcia grupowały się wokół trzech grup: instytucje, sytuacje osób oraz ogólne/globalne. Dzięki warsztatom, uczniowie pracując w grupach,  poznali najważniejsze pojęcia, instytucje, zjawiska, które odnoszą się do aktualnej sytuacji geopolitycznej na świecie. Wyposażeni w taką wiedzę, będzie im łatwiej rozumieć zjawiska społeczno-polityczne zachodzące w dzisiejszej rzeczywistości politycznej, a także w przyszłości umieć się znaleźć i funkcjonować w globalnym świecie.

Warsztaty zorganizował i przeprowadził nauczyciel języka polskiego p. Mariusz Madej.

Opr. Mariusz Madej

Poprawiony: poniedziałek, 30 października 2017 07:57
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.