Strona główna KRONIKA 2016/2017 Smyczki inaczej - koncert muzyczny
Smyczki inaczej - koncert muzyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Mazurska   
czwartek, 23 listopada 2017 18:43

 

 

W dniu 22 listopada  po raz kolejny w naszej szkole byliśmy świadkami ciekawego występu muzycznego,  którego organizatorem było Łódzkie Biuro Koncertowe „Wirtuoz”.  Tym razem zaprezentował się duet smyczkowy, w składzie: Krzysztof Orzechowski – wiolonczela i Wojciech Marcinowski – skrzypce, altówka.

Wykonawcy na początku koncertu przedstawili brzmienia poszczególnych instrumentów muzycznych. Następnie uczniowie, mieli okazję zapoznać się z muzyką różnych epok i kręgów kulturowych świata. Usłyszeli zarówno utwory znane, popularne, jak i te wykonywane rzadziej. Muzycy za pomocą prelekcji ilustrowanej odegranymi przez siebie utworami umożliwili uczniom swoisty marsz przez epoki i style muzyczne prezentując najbardziej charakterystyczne dzieła Bacha, Mozarta, Chopina czy... Rubika. 
W dalszej części swojego występu muzycy przeprowadzili quiz muzyczny.
Na znawców melodii ze znanych seriali i filmów, czekały nagrody. Duet przedstawił fragmenty utworów, a osoby które wytypowały poprawnie ich tytuły zostały uhonorowane symbolicznymi nagrodami.

 

 

Opracowała: Agnieszka Jagieło – pedagog szkolny


Poprawiony: czwartek, 23 listopada 2017 18:49
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.