Strona główna KRONIKA 2016/2017 Uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
Uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 grudnia 2017 16:16

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole miała miejsce uroczystość, której celem było upamiętnienie 99. rocznicy tego jakże ważnego i podniosłego wydarzenia w dziejach naszego państwa, jakim było właśnie odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Uroczystość, która przedstawiła całej społeczności uczniowskiej „Drogi do Niepodległości”, została przygotowana przez uczniów klasy II a pod opieką pana Mariusza Madeja.

 

 

Oprócz słowa poetyckiego, refleksji i komentarza historycznego, wykorzystano nowoczesne media pokazujące historie państwa i narodu polskiego od zarania dziejów aż po dzień dzisiejszy istnienia państwa polskiego. Nie mogło zabraknąć również radosnych elementów jak wspólne śpiewanie najbardziej znanych pieśni patriotycznych, oczywiście zaczęliśmy od Pieśni Legionowej „My pierwsza Brygada”. Młodzież aktywnie włączyła się we wspólne śpiewanie, aby w tym dniu poczuć i zrozumieć wysiłek swoich przodków w celu zjednoczenia całej wspólnoty, która potrafi czynić cuda, jakim na pewno było wskrzeszenie państwa polskiego pod przywództwem Marszałka Piłsudskiego.

Opr. Mariusz Madej

Poprawiony: wtorek, 05 grudnia 2017 16:24
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.