Strona główna
HEJT STOP! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 stycznia 2018 19:51

By nie nienawidzić w sieci - warsztaty profilaktyczne

W dniu 05.01. 2018r. nasza młodzież klas trzecich gimnazjum wzięła udział w warsztatach profilaktycznych  poświęconych nienawiści oraz agresji w Internecie, potocznie określanych jako hejt. Celem głównym zajęć było zminimalizowanie zachowań agresywnych w sieci oraz zbudowanie pożądanej postawy względem hejtu.

Hejt, posiada różne formy, od niby nic nie znaczącej docinki, ukrytej w szeregu znaków zawierających wiadomość, do wymierzonego wprost agresywnego, często wulgarnego wpisu skierowanego w konkretną osobę. Hejt jest spolszczoną formą angielskiego słowa hate –nienawiść.

Co jednoznacznie wskazuję, iż hejter jest osobą przejawiającą negatywny stosunek emocjonalny do swoich ofiar. Nienawiść   połączona z pozorną anonimowością jaką daje Internet     niebezpiecznie     sprzyja     rozszerzaniu     się     hejtu     w     sieci.

Wychodząc naprzeciw każdej formie agresji szkoła realizuje zajęcia profilaktyczne, gdyż konieczne jest działanie od podstaw. Jedynie poprzez budowanie negatywnych postaw względem hejtu wśród młodzieży szkolnej można osiągnąć sukces. Tym samym wszyscy uczniowie gimnazjum zostali objęci programem w tym semestrze szkolnym.

Realizatorem warsztatów był psycholog Maciej Janek z  Centrum Edukacyjno – Szkoleniowego Genesis z Krakowa.

Opracowała: Agnieszka Jagieło- pedagog szkolnyPoprawiony: czwartek, 11 stycznia 2018 20:03
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.