Strona główna KRONIKA 2017-2018 Podsumowanie projektu
Podsumowanie projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 stycznia 2018 21:21

19 grudnia 2017 roku młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w promocji książki Anny Czerner i Elżbiety Nieroba pt. „Na styku historii i codzienności. Społeczność lokalna wobec miejsca pamięci”.

Spotkanie z autorkami publikacji odbyło się w siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.  Dla młodzieży była to ważną chwila ponieważ w książce zostały wykorzystane ich  własne wypowiedzi i fotografie  dotyczące ważnych pamiątek rodzinnych.

 

 

Uczniowie w mijającym roku uczestniczyli w projekcie pn. „Przeszłość dla przyszłości. Pamięć rodzinna w integracji społecznej – studium przypadku lokalnej społeczności Łambinowic” zwanego dalej Projektem, w ramach wniosku pn. „Opieka nad Miejscem Pamięci Narodowej w Łambinowicach – troska o stan zachowania i identyfikację kulturową”, realizowanego przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu. Autorki książki prowadziły w Zespole Szkół w Łambinowicach cykl   spotkań warsztatowych   dotyczących   historii rodzinnej i lokalnej, która przede wszystkim kształtuje pamięć historyczną i w konsekwencji ukazuje związki wspólnoty lokalnej ze wspólnotą narodową.

W Zespole Szkół w Łambinowicach można również obejrzeć wystawę „Od rzeczy do pamiątki” przygotowaną przez CMJW w Łambinowicach i złożoną z prac naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do jej obejrzenia.

Poprawiony: piątek, 19 stycznia 2018 21:27
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.