Kronika
KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ .. PDF Drukuj Email

 

KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Stało się już tradycją w naszej szkole, że przed świętami odbywa się akcja „Każdy może zostać Świętym Mikołajem”, pomocy naszym uczniom osłodzić święta. W ramach akcji zbieraliśmy słodycze oraz artykuły spożywcze.  Udało się zorganizować dziesięć paczek świątecznych, za co serdecznie dziękujemy.
„Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to,
co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II 

 
Zakończenie roku szkolnego 2009/2010 PDF Drukuj Email

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010 – 25 czerwca 2010 roku.

Więcej zdjęć w galerii

Poprawiony: poniedziałek, 05 lipca 2010 20:15
 
Zakończenie klas III PDF Drukuj Email

     

       W dniu 24 czerwca 2010 roku o godzinie 17.00 odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów klas III gimnazjum. Na uroczystość przybyli rodzice uczniów, nauczyciele i zaproszeni goście: PAN TOMASZ KARPIŃSKI – WÓJT GMINY ŁAMBINOWICE, KS. DZIEKAN ADAM CIOSMAK, DYREKTOR ZE-AO  PANI ANNA PĘDZIWIATR I PANI URSZULA OSIPIŃSKA – PRZEWODNICZĄCA RADY RODZICÓW. Dyrektor szkoły Cezary Szczepański przedstawił osiągnięcia uczniów  kończących szkołę, a były one znaczące. Uczniowie bardzo dobrze zdali egzamin gimnazjalny, wyniki w szkole były wyższe niż średnie w Polsce i województwie opolskim. Wielu miało bardzo wysokie wyniki indywidualne zarówno z części matematyczno-przyrodniczej, humanistycznej jak i językowej. W klasie III byli laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Wspaniałe wyniki osiągnięto w sporcie szkolnym. Szkoła osiągnęła II miejsce w lekkoatletyce i II w punktacji ogólnej w województwie we współzawodnictwie szkół. Wielu uczniów zdobyło medale na szczeblu wojewódzkim. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły Cezarego Szczepańskiego i Wójta Tomasza Karpinskiego świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz listy pochwalne i gratulacyjne dla rodziców. Najwyższą średnią i nagrodę dla najlepszego ucznia zdobyła uczennica klasy III a  Dagmara Kłębek, a najlepszym sportowcem szkoły i nagrodę przyznano uczennicy klasy III c Milenie Trzaskowskiej. Najlepszy wynik na egzaminie gimnazjalnym osiągnęła uczennica  klasy III a Barbara Browarska. Najwyższe oceny w szkole uzyskała klasa III a, średnia uczniów w klasie to 4,16 i  zdobyła puchar dla najlepszej klasy, wychowawcą klasy był mgr Mariusz Listowski. Po części oficjalnej uczniowie klas III pod kierunkiem mgr Bogumiły Skałeckiej przygotowali ciekawy i bardzo ładny program artystyczny, który był ich pożegnaniem ze szkołą.

Więcej zdjęć w galerii

Poprawiony: poniedziałek, 05 lipca 2010 20:28
 
Święto Szkoły PDF Drukuj Email

    

     18 czerwca 2010r. w Zespole Szkół w Łambinowicach w ramach "Święta Szkoły" odbył się Festiwal Nauki – który był podsumowaniem projektu „Dobry Start". Projekt realizowany był od 01 października 2009r. ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestniczyły w nim 4 placówki: Gimnazjum w Łambinowicach oraz Szkoły Podstawowe w Łambinowicach, Bielicach i Jasienicy Dolnej. Uczniowie brali udział w licznych zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych, swoje umiejętności i prace mogli z  Festiwal składał się z 2 części.

    W części artystycznej uczniowie prezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie. Rozpoczęła ją prezentacja grupy tańca współczesnego RYTMIX z Gimnazjum oraz zespołu wokalnego MŁA  również z Gimnazjum w składzie Martyna Sługocka, Łukasz Waldmajer i Amanda Różanska.   Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Łambinowicach przenieśli nas w świat polskich i opolskich tradycji oraz najciekawszych zakątków Opolszczyzny prezentacją „Rok na Opolszczyźnie”. Szczególny zachwyt wzbudziły dzieci tańczące polskie tańce w barwnych strojach ludowych sfinansowanych z projektu. Z kolei dzieci z  klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Bielicach zaprezentowały się w baśni o Królewnie Śnieżce, którą wspaniale przedstawiły w języku angielskim. W tej wersji językowej przedstawienie nosiło tytuł „Let’s Help Snow White”. Mali aktorzy otrzymali gromkie brawa. Przedstawienia przeplatały występy wokalno-taneczne zespołu „Psotki” z Jasienicy Dolnej, które świetnie prezentowały się zarówno w polskich tańcach narodowych (polonez), jak i w tańcach i piosenkach nowoczesnych.

    Atrakcją części naukowej były pokazy doświadczeń chemicznych i fizycznych, które demonstrowali uczestnicy projektu oraz obserwacje przyrodnicze z wykorzystaniem zakupionego ze środków unijnych sprzętu mikroskopowego i meteorologicznego.  Każda szkoła przygotowała salę, w której prezentowano prace plastyczne uczniów, albumy prac i publikacje powstałe podczas projektu, prezentacje multimedialne z realizacji zajęć, a także zapraszano do gier i konkursów dydaktycznych z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy do nauki języków obcych i matematyki.       

Festiwal zakończył poczęstunek pod namiotem i część rozrywkowa przygotowana przez gimnazjalistów.

      W Festiwalu Nauki uczestniczyło ok. 630 osób, w tym uczniowie i uczennice oraz nauczyciele i nauczycielki z uczestniczących w projekcie szkół, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrektorzy szkół i przedszkoli z Gminy Łambinowice, sołtysi i radni Gminy Łambinowice wraz z przewodniczącym  Panem Jarosławem Gawlikiem, oraz Wójt Gminy Łambinowice Pan Tomasz Karpiński, przedstawiciel Kuratorium w Opolu starszy wizytator Piotr Łaba. Pani europoseł Danuta Jałowiecka  i wielu innych wspaniałych gości.

Poprawiony: czwartek, 08 lipca 2010 10:07
 
I Rajd "Szukamy Kwiatu Paproci" PDF Drukuj Email

                                                         

                                               I Łambinowicki Rajd Pieszy „Szukamy Kwiatu Paproci”

      W dniu 15.06.2010r. uczniowie wraz z nauczycielami Zespołu Szkół w Łambinowicach wzięli udział w I Łambinowickim Rajdzie Pieszym pod hasłem „Szukamy Kwiatu Paproci”, zorganizowanym przez Zespół Szkół w Łambinowicach.  Trasa rajdu: Zespół Szkół Łambinowice - Bory Niemodlińskie - leśniczówka - strzelnica, fragmenty ruin poobozowych, Pomnik Martyrologii Jeńców Wojennych - Bory Niemodlińskie - Zespół Szkó.ł  Na punktach kontrolnych trasy rajdu drużyny młodzieżowe Smerfy, Wichry, Deski, Teletubisie oraz Zwierzaki rozwiązywały testy wiedzy o gminie

 

 Łambinowice oraz z wiedzy przyrodniczej i zdobywali sprawności harcerskie "śpiewak" i "aktor".  Rajd ten pozwolił na krzewienie walorów pieszej turystyki wśród młodzieży Zespołu Szkół, jak i również uczył zasad współdziałania przy zdobywaniu poszczególnych  sprawności harcerskich, za które zostały wręczone nagrody książkowe zakupione ze środków Urzędu Gminy Łambinowice. Kierownikiem Rajdu była mgr Joanna Jarzynka.

 

 
Akademia - 3 Maja PDF Drukuj Email

219 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZS Łambinowice

 ,, A jeśli droga do nieba otwarta, tym, co służą ojczyźnie" Jan Kochanowski

    W dniach 11i 12 maja obchodziliśmy w naszej szkole 219 rocznicę Uchwalenia konstytucji 3 maja.  Uroczystą akademię wyreżyserowała Elżbieta Szyluk, dekorację przygotowywała Barbara Kilimnik, zaś muzycznie oprawił Waldemar Kołaczyk.  Uroczystość zaszczycili swoja obecnościa wójt gminy Łambinowice, p.Tomasz Karpiński, dyrektor ZEAS,  pani Anna Pędziwiatr, ksieża, miejscowy komendant policji, kierownictwo Muzeum Jenieckiego, radni, sołtysi i mieszkańcy .  

    Uczniowie klas gimnazjum wraz z zaproszonymi gości mieli szanse przesledzić żywą lekcje historii, zwłaszcza że w roku 2010 czcimy ważne rocznice:200.lecie urodzin Fryderyka Chopina, 70. rocznicę zbrodni katyńkiej oraz 65.rocznice zakończenia II wojny światowej i wyzwolenia Łambinowic. Wszystkie one budują narodową, kulturową i historyczną tożsamość Polaków, a zwłaszcza młodego polkolenia i stanowią ważne elementy wychowania patriotycznego w ZS Łambinowice. Akademia przebiegła w wyjątkowo refleksyjnym nastroju spowodowanym niedawną tragedią w Smoleńsku, w której 10 kwietnia 2010r. zginął prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z Małżonką oraz elitą państwa. W nieoczekiwany sposób ta data zapisała się na kartach hisotrii i została odnotowana w naszej uroczysości. W podwójne role uczniów współczesnej szkoły oraz postaci historycznych związanych z Konstytują 3 Maja wcielili się uczniowie klas III ( szczególnie klasa IIIc) oraz młodszych.Widownia gorąco oklaskiwała wzruszającą balladę Bułata Okudżawy pt. ,, Modlitwa" w wykonaniu  Martyny Sługockiej oraz barwurowo zaśpiewany przebój finału ,, Nie gniewaj się a mnie Polsko" (Łukasz Waldmajer  wraz z zespołem). Młoda widownia oraz wszyscy zaproszeni żywo reagowali natreści płynące ze sceny, mamy więc nadzieję, że nasza ,,lekcja hiostorii" zapadnie na długo w pamięci widzów.

Opracowała Elżbieta Szyluk

Poprawiony: czwartek, 03 czerwca 2010 14:34
 
Dzień Ziemi PDF Drukuj Email

                Obchody Światowego Dnia Ziemi

  Rok 2010 to rok jubileuszowy - 40.lecie obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20.lecie w Polsce.  Obchody Światowego Dnia  Ziemi 2010 przebiegały na świecie  pod hasłem:   RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ. W związku z obchodami 40 rocznicy Światowego Dnia  Ziemi w dniu 21 kwietnia 2010 r. odbył się w Zespole Szkół  w Łambinowicach  uroczysty apel. W uroczystości wzięli udział uczniowie i nauczyciele  naszej szkoły. Celem tego święta była popularyzacja kultury ekologicznej, promowanie postaw i wiedzy ekologicznej, ściśle związanej z zagadnieniami ochrony ekosystemów, naturalnych siedlisk i gatunków połączonej z kształtowaniem norm zachowań sprzyjających ochronie różnorodności biologicznej oraz uświadamianie młodzieży zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją. W Dniu Święta Ziemi odbyły  się liczne konkursy. Konkurs na wiersz i plakat o tematyce ekologicznej.   Odbył się również konkurs na danie ekologiczne, który miał na celu propagowanie zdrowej żywności. Konkursy przygotowane zostały przez uczniów szkolnego kółka geograficznego. Najlepsze prace zostały wyeksponowane na wystawce i gazetce ściennej oraz nagrodzone artykułami szkolnymi. Cała uroczystość przebiegała w miłej, wesołej atmosferze.

Opiekun Kółka Geograficznego
        mgr  Alicja Rosinska
Poprawiony: poniedziałek, 17 maja 2010 09:55
 
Festiwal Piosenki Turystycznej PDF Drukuj Email

  

     W dniu 22.03.2010r. w Zespole Szkół w Łambinowicach został zorganizowany „Festiwal Piosenki Turystycznej” w ramach Dnia Otwartego Zespołu Szkół. Impreza miała na celu wstępną integrację uczniów klas VI z uczniami Gimnazjum. Celem imprezy była promocja Gminy Łambinowice,     w ramach której zaproszeni goście mogli podziwiać makiety przestrzenne zabudowy Gminy Łambinowice wykonane na lekcjach plastyki. Patronem „Festiwalu” był Wójt Gminy Łambinowice mgr Tomasz Karpiński. Nagrody w konkursie zostały zakupione ze środków Urzędu Gminy Łambinowice. 

     W „Festiwalu Piosenki Turystycznej”, organizowanym po raz czwarty wzięli udział uczniowie klas VI szkół podstawowych Gminy Łambinowice (SP Bielice, SP Jasienica Dolna, SP Lasocice, SP Łambinowice, SP Mańkowice). Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie i wykonanie piosenek o tematyce turystycznej, najważniejsza była jednak dobra zabawa. Komisja konkursowa, w skład której weszli nauczyciele (opiekunowie grup) ze szkół biorących udział w konkursie pod przewodnictwem mgr Waldemara Kołaczyka, ustaliła następujący werdykt (choć wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki i wyrównany poziom):

-w kategorii soliści

I miejsce- Natalia Kutyła (SP Jasienica Dolna)

II miejsce- Paulina Zając (SP Łambinowice)

III miejsce- Daria Łacny (SP Jasienica Dolna)

- w kategorii Zespół

I miejsce- „Mamba” (SP Bielice)

II miejsce – „Lasotki” (SP Lasocice)

III miejsce- „Srebrnogórski  Potok” (SP Łambinowice)

   Uczniowie gimnazjum z Zespołu Szkół w Łambinowicach przygotowali krótki program artystyczny z piosenkami  i tańcem, w czasie którego cała sala świetnie się bawiła.  W ramach imprezy odbył się też pokaz doświadczeń chemicznych przygotowanych przez uczniów kółka chemicznego pod opieką mgr Ireny Raróg, poczęstunek dla uczniów klas VI w świetlicy szkolnej, oraz zwiedzanie  szkoły i Zespołu Sportowego „Orlik”.

 

Poprawiony: niedziela, 28 marca 2010 16:09
 
KONKURS RECYTATORSKI PDF Drukuj Email

     W dniach 1 - 5 marca 2010r. w Zespole Szkół w Łambinowicach został zorganizowany Tydzień Kultury Europejskiej. W ramach imprezy odbył się także „Konkurs Poezji Angielskiej i Niemieckiej” w dniu 3 marca 2010 roku. Tego roku konkurs odbył się pod hasłem poezji romantycznej. Uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom, trudno było więc wybrać najlepszych. Ostatecznie komisja konkursowa (nauczyciele jezyków obcych) zdecydowała się przyznać I miejsce - Kingdze  Szkwarkowskej, II - Patrycji Nowakowskiej a III - Izabelli Pioterkiwicz. Mieli oni okazję zaprezentować swoje wiersze na drugi dzień podczas programu artystycznego przygotowanego w ramach Tygodnia Kultury Europejskiej.

Poprawiony: wtorek, 09 marca 2010 20:48
 
SESJA LITERACKA PDF Drukuj Email

Sesja literacka 2010

            Dnia 21 stycznia 2010 roku, jak co roku, odbyło się „Literackie spotkanie przy świecach”. Temat tegorocznej edycji spotkania brzmiał: „Czy honor i godność w dzisiejszym świecie to wartości absolutne – rozprawka”. Uczniowie gimnazjum chętnie podjęli wyzwanie i stanęli do literackiego turnieju. Temat był poważny i takie też były prace, utrzymane na wysokim, merytorycznym poziomie. Jury wyłoniło prace najlepsze pod względem językowym i myślowym. Cieszy fakt, że takie wartości jak honor i godność nie są pustymi hasłami dla młodzieży, ale mogą być wypełnione głęboka treścią.

Oto laureaci tegorocznej sesji:

I miejsce – Aleksandra Suchodolska z klasy II a ( opiekun p. A. Sobczyńska )       - PRACA KONKURSOWA,

II miejsce – Martyna Sługocka i Kinga Szkwarkowska z klasy II c ( opiekun M. Madej ),

III miejsce – Klaudia Jendrysik z klasy II d ( opiekun M. Madej ) i  Katarzyna Woźniak z klasy III c ( opiekun E. Szyluk ).

opr. M. Madej

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy PDF Drukuj Email

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 10.01.2010r. w sali "Pandora" odbył się 18 Finał WOŚP.

W tym dniu nasza młodzież wcieliła się w role wolontariuszy WOŚP
zbierając od piątku (08.01.2010r.) pieniążki przeznaczone na zakup sprzętu
medycznego dla dzieci z chorobami onkologicznymi.

Młodzież zbierała pieniążki na terenie szkoły, przedszkola w
Łambinowicach nasi milusińscy pokazali ogromne serduszka, szkoły podstawowej w
Łambinowicach jak również w Urzędzie Gminy. W niedziele w sali Pandora przy
GOK-sirze od godziny 16.00 odbyło się ogólna zbiórka pieniążków
połączona z różnymi koncertami. o godzinie 18.30 przy współpracy z OSP w
Łambinowicach zostało wysłane w kierunku dobrych aniołów symboliczne
Światełko do Nieba...

Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za dary
na ten zacny cel.                                                                     
   Wolontariusze WOŚP
                                                                                                     
         Siema do następnego roku!!!!

Poprawiony: środa, 13 stycznia 2010 11:46
 
Wycieczka klasy I PDF Drukuj Email

                                    Wycieczka integracyjna klas I do Kotliny Kłodzkiej

                           (Duszniki Zdrój, Błędne Skały, Wambierzyce) - 25.09.2009 roku.

  
  
  

 
Orlik PDF Drukuj Email

Uroczyste otwarcie "ORLIKA" - część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły.

14 września 2009r.

  
  

  
  

 

Poprawiony: wtorek, 22 września 2009 11:57
 
Spotkanie 3 września PDF Drukuj Email

Spotkanie dyrektora i wychowawców z rodzicami klas I 

  
 

 

 

Poprawiony: środa, 23 września 2009 12:35
 
1 września 2009 roku PDF Drukuj Email

     Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

   odbyło sie o godzinie 8.00 dla klas I i o godzinie 10.00

       dla klas II i III  Gimnazjum w Łambinowicach.

 
 
Uczniowie klas I
 
 

 

  Uroczystości z okazji 70 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej

        z udziałem uczniów naszej szkoły w Szadurczycach

 

 

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 06 grudnia 2009 17:53
 

  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.