Kronika 2010-2011
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011 PDF Drukuj Email

 W dniu 21 czerwca dla klas III i 22 czerwca dla klas I i II odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2010/2011. Na zakończeniu klas III byli obecni z absolwenci gimnazjum z rodzicami oraz zaproszeni goście. Na początku dyrektor szkoły Cezary Szczepański przywitał gości, a następnie powiedział: 

„Rok szkolny dobiega końca. Dzisiejszy dzień  jest  podsumowaniem  waszej trzyletniej pracy w naszej szkole. Jest dniem w którym dostaniecie świadectwa ukończenie szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego……”

Więcej…
 
NIE PAL PDF Drukuj Email

  W dniu 01.06.2011r. młodzież z Zespołu Szkół w Łambinowicach oraz pracownicy Sanepidu i Starostwa Powiatowego z Nysy, przeszli ulicami Łambinowic w marszu profilaktycznym w ramach ogólnopolskiej akcji-  tj. Światowego Dnia  bez Papierosa. Podczas przemarszu młodzież rozdawała ulotki profilaktyczne oraz nawoływała do rzucenia palenia mieszkańców Łambinowic.*NIE PAL*JEŚLI PALISZ, PRZESTAŃ *JEŚLI NIE POTRAFISZ PRZESTAĆ, NIE PAL PRZY NIEPALĄCYCH

 

Więcej…
 
„Klaser pełen dopalaczy”. PDF Drukuj Email

W dniu 25.05.2011r. w Zespole Szkół odbył się spektakl profilaktyczny pt.
„Klaser pełen dopalaczy”.

 Realizatorami spektaklu byli aktorzy z Teatru Edukacji
i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Spektakl poruszał kontrowersyjny problem tzw. DOPALACZY. Te substancje, o których tak wiele się ostatnio słyszy, będące substytutami narkotyków, każdy osiemnastolatek może legalnie nabyć w specjalnych sklepach. Młodzi ludzie chętnie sięgają po takie wspomagacze, bo fora internetowe kipią od zachęcających postów osób, które spróbowały.

Więcej…
 
„Jabłko albo cytryna” PDF Drukuj Email

 

     W dniu 15.06.2011r. uczniowie Zespołu Szkół w Łambinowicach wspólnie z pedagog Agnieszką Jagieło i  funkcjonariuszem policji  z Korfantowa asp. Kazimierzem Szkwarkowskim  przeprowadzili na terenie Łambinowic akcję profilaktyczną skierowaną do kierowców oraz do sprzedawców alkoholu.  Akcja „Jabłko albo cytryna” została zorganizowana w ramach kampanii ogólnopolskiej „Zachowaj Trzeźwy umysł”, w której szkoła kolejny raz bierze udział. Policjant zatrzymywał  wybrane pojazdy. Kierowców jadących zgodnie z przepisami ruchu drogowego młodzież nagradzała jabłkiem. Kierowcy jadący niezgodnie z przepisami otrzymywali cytrynę. Wszyscy kierowcy dostawali także ulotki edukacyjne na temat bezpiecznej jazdy.

Więcej…
 
Występ na Dniach Łambinowic PDF Drukuj Email

    Dnia 12.06.2011r. w ramach Dni Łambinowic na scenie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Adrianna Kołaczek, Katarzyna Sarkowicz i zespół instrumentalno-wokalny w składzie : Julia Szymiczek, Katarzyna Dudarz, Klaudia Jędrysik i Kamil Karpiński. Publiczność ciepło przywitała naszą młodzież i brawami nagrodziła występy.

Więcej…
 
Wycieczka do Czech PDF Drukuj Email

 

   W dniach 23-24.05.11 odbyła się wycieczka klas II do Czech. Program wycieczki przewidywał zwiedzanie zabytkowej dzielnicy miasta Hradec Kralove i okolic. Niebywałą atrakcją dla młodzieży było safari-ZOO. Uczniowie, podróżując busem, mięli okazję przyglądać się egzotycznym zwierzętom i podziwiać piękne widoki.

Więcej…
 
„ Tak patrzę na świat” PDF Drukuj Email

Konkurs fotograficzny pt: „ Tak patrzę na świat” miał charakter ogólnopolski, zorganizowany przez Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Wzięła w nim również udział uczennica kl. III c Zespołu Szkoł im. Polskich Noblistów w Łambinowicach Wiktoria Sikora. Wykonała ona zdjęcie pt: „ Nie zdając sobie sprawy z upływu czasu”. Zajęła ona  I miejsce co okazało się wielkim sukcesem.

Prace można było przesyłać droga elektroniczną do 30 maja 2011 r. Temat był na tyle ciekawy że można go było interpretować fotograficznie w różnorodny sposób. Laureatów wyłoniło Jury w składzie: Waldemar Czado, Michał Czechanski, Maciej Szpiech.

Dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci cennych albumów przyrodniczych, książek o fotografii i przewodników zostały przesłane pocztą.

Więcej…
 
Konkurs fotograficzny „Światło” PDF Drukuj Email

Uczennica Wiktoria Sikora z kl. III c Zespołu Szkół im. Polskich Noblistów zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie fotograficznym pt: „Światło”.

Na wernisaż który był podsumowaniem projektu organizowanego przez radio plus Opole, ponad stu uczestników spotkało się w Muzeum Śląska Opolskiego. Uroczystość uświetnił występ Jarosława Wasika. W skład komisji wchodzili; Roman Hlawacz, Daniel Szociński i Magdalena Majdzik. Temat prac był dość trudny lecz napłynęło kilkaset prac nie tylko z województwa opolskiego ale i Polski, Ukrainy i Niemiec. Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Józef Szebesta oraz prezydent Ryszard Zembaczyński.

Więcej…
 
"Święto Szkoły" - 20.05.2011 PDF Drukuj Email

 

    W Zespole Szkół w Łambinowicach 20 maja 2011 z okazji święta szkoły odbyła się podwójna uroczystość. Pierwsza część poświęcona była pamięci  powstań śląskich z okazji 90. rocznicy wybuchu trzeciego powstania śląskiego. Uczniowie pod kierunkiem Anny Sobczyńskiej, Agnieszki Synowiec, Waldemara Kołaczyka, Edyty Golec, Alicji Rosińskiej i Aleksandry Ziółkowskiej przygotowali spektakl pt. „Szlakiem Powstań Śląskich”. Scenariusz wpisany został w realia naszego podwórka. Oto grupka  łambinowickich gimnazjalistów musi podsumować całoroczny projekt dotyczący powstań śląskich. Wpadają na pomysł wycieczki rowerowej po miejscach związanych z tamtymi wydarzeniami. Docierają do tablic pamiątkowych, mogił powstańców, pomników upamiętniających ich bohaterską walkę, słuchają wspomnień byłych powstańców. Treści scenariusza wzbogaciły zapomniane piosenki powstańcze wykonywane przez chór oraz śląski taniec. Cały spektakl zmieścił się w ramach czasowych lekcji i był dla widzów źródłem wiedzy na temat historii powstań śląskich.

Więcej…
 
"Poszukiwanie Kwiatu Paproci" PDF Drukuj Email

  Dnia 23.05.2011r. o godzinie 9.30 w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Łambinowicach odbył się Bieg na Orientacje w ramach II edycji Pieszego Łambinowickiego Rajdu "Poszukiwanie Kwiatu Paproci". W tym roku organizatorami impezy byli: Zespół Szkół w Łambinowicach, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach, oraz Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Łambinowicach.  W imprezie udział wzięły drużyny 3-osobowe reprezentujące wszystkie klasy. Podczas Biegu młodzież miała na trasie do wykonania zadania na 4 punktach kontrolnych; liczył się czas i wiadomości:

 1. Poszukiwanie ukrytego Kwiatu Paproci (młodzież na tym punkcie kontrolnym musiała odnaleźć odpowiedniego koloru Kwiat Paproci-liczyła się szybkość i sprawność)

 2. Nie ma jak Geografia ( tutaj młodzież musiała się wykazać znajomością wiedzy geograficznej) 

 3. Historia, ach Historia ( na tym punkcie młodzież chwaliła się swoją wiedzą historyczną i społeczną) 

 

 

Więcej…
 
Festiwal piosenki PDF Drukuj Email

 FESTIWAL PIOSENKI  "HIT WIOSNY"  

    W dniu 21.03.2011r w Publicznym Gimnazjum w Łambinowicach odbyła się kolejna edycja Festiwalu Piosenki pt. "Hit Wiosny". Impreza odbyła się  pod patronatem Wójta Gminy w ramach „Otwartych Drzwi”. Wzięli w niej udział uczniowie klas VI ze Szkół Podstawowych z terenu naszej Gminy.  Festiwal Piosenki odbył się w dwóch kategoriach: soliści, oraz duety i zespoły. Laureaci tegorocznego Festiwalu otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz upominki.

 

 

 Laureaci to:

Więcej…
 
Wyjazd do Brukseli PDF Drukuj Email

       W dniach 28.03 - 01.04.2011r. młodzież naszego

gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe

studyjnym do Brukseli. Wyjazd odbył się na zaproszenie

pani Danuty Jazłowieckiej, europosłanki, która dwa lata

temu otrzymała tytuł Przyjaciela Szkoły. Podczas uroczystości

"Święta Szkoły" pani poseł zaprosiła młodzież naszego gimnazjum

do odwiedzenia Parlamentu Europejskiego.

Więcej…
 
Konkursy Przedmiotowe PDF Drukuj Email

 

    W dniu 16 marca w Zespole Szkół w Łambinowicach podsumowano osiągnięcia

uczniów w tegorocznych kuratoryjnych konkursach przedmiotowych  na etapie gminnym

i wojewódzkim.

Uczniowie osiągneli znaczące sukcesy na etapie wojewódzkim

- zdobywając tytuły laureatów i finalistów.

Na spotkaniu z Dyrektorem ZE0AO panią Anną Pędziwiatr i dyrektorem

szkoły Cezarym Szczepańskim byli obecni najlepsi uczniowie

 z nauczycielami którzy przygotowali ich do konkursów. Uczniowie otrzymali

 nagrody książkowe i dyplomy.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny PDF Drukuj Email

  

    Ciekawą okazją do przypomnienia sobie lat słodkiego dzieciństwa był szkolny konkurs plastyczny na wykonanie

ilustracji do dowolnie wybranej bajki angielskiej, niemieckiej i francuskiej który odbył się w dniach

 od 01.03.-17.03.2011 r. zorganizowany przez mgr Edytę Golec.  Prace te przedstawione były w formie plakatów.

    Różnorodność namalowanych bajek i ciekawe wykonanie pozytywnie zaskoczyły komisję konkursową

która przyznała następujące miejsca:

Więcej…
 
Konkurs językowy PDF Drukuj Email

 

Konkurs Wiedzy o Krajach Angielsko- i Niemieckojęzycznych

Pod patronatem Wójta Gminy Łambinowice

17 marca 2011

 

         W dniach 14-18 marca trwał w naszej szkole Tydzień Kultury Europejskiej.  Jest to impreza cykliczna

odbywająca się każdego roku w marcu. Punktem kulminacyjnym była III edycja Konkursu Wiedzy o Krajach

Angielsko- i Niemieckojęzycznych. Brało w niej udział dziewięć szkół gimnazjalnych: Gimnazjum w Korfantowie,

Gimnazjum w Niemodlinie, Gimnazjum nr 3 w Nysie, Gimnazjum Diecezjalne w Nysie, Gimnazjum w Otmuchowie,

Gimnazjum w Skoroszycach, Gimnazjum w Ścinawie Małej, Gimnazjum w Pakosławicach oraz gospodarz konkursu

Gimnazjum w Łambinowicach.

       Regulamin konkursu przewidywał, że każda szkoła wystawi dwóch uczniów do konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych

 i dwóch uczniów do konkursu o krajach niemieckojęzycznych. Wyniki ogłoszone były zarówno w klasyfikacji

indywidualnej jak i drużynowej. Każdy uczestnik konkursu miał do rozwiązania test składający się z 50 pytań zamkniętych.

 Czas na napisanie testu wynosił 45 minut. Po zakończeniu pisania jury, w skład którego weszli nauczyciele opiekunowie

 poszczególnych uczniów ogłosiło wyniki:

Więcej…
 
Konkurs recytatorski PDF Drukuj Email

 

                 VI Konkurs Recytatorski Poezji        

Anglojęzycznej, Niemieckojęzycznej i Francuskojęzycznej

 

        W dniu 16 marca 2011 r. w Zespole Szkół w Łambinowicach został zorganizowany  VI Konkurs

Recytatorski Poezji Anglojęzycznej, Niemieckojęzycznej i Francuskojęzycznej, który odbył się w ramach Tygodnia

Kultury Europejskiej organizowanego co roku w naszej szkole. Tego roku konkurs odbył się pod hasłem poezji

miłosnej. Uczestnicy wprowadzili całą salę w romantyczny nastrój. Uczniowie oceniani byli pod względem

 

Więcej…
 
MARATON FILMOWY PDF Drukuj Email

I NOCNY MARATON FILMOWY

            W nocy z 18 na 19 marca 2011 odbył się w naszej szkole maraton filmowy. Była to pierwsza tego typu

 impreza w naszej szkole. W maratonie wzięli udział przede wszystkim uczniowie klas trzecich. Wszystko zaczęło

się o godzinie 20.00 w piątek kiedy zaczęli przybywać pierwsi uczestnicy ze śpiworami, kocami, poduszkami

 i karimatami. Po chwili podłoga w klasie, w której miał się odbywać maraton stała się wielkim legowiskiem.

 Było trochę ciasno, ale w końcu każdy znalazł swoje miejsce!

Weronika, Wiktoria, Ania, Małgosia, Asia, Justyna i jeszcze jedna Wiktoria.

 

Więcej…
 
Festiwal Piosenki PDF Drukuj Email

  

                            Nasze dziewczyny znowu najlepsze!

 

         Dnia 10 lutego 2011r. w Tułowickim Ośrodku Kultury odbył się, jak co roku, Festiwal

 Piosenki z Serduszkiem.  Był on ściśle związany z tematyką dnia zakochanych, czyli

popularnych walentynek, które miały miejsce 14 lutego.  Aż trudno uwierzyć,

 że po raz kolejny reprezentantki naszego gimnazjum zdominowały konkurencje.

Amanda Różańska oczarowała (z resztą już nie pierwszy raz) swoim głosem wszystkich,

 zarówno publiczność, jak i komisję oceniającą. W swojej kategorii wiekowej piosenką

 

"Ostatni" z repertuaru Edyty Bartosiewicz wyśpiewała II miejsce.

Więcej…
 
Zespół "VICTIS", PDF Drukuj Email

  

 Zespół "VICTIS", reprezentujący nasze gimnazjum,

Więcej…
 
Dyskoteka PDF Drukuj Email

 

W dniu 26 stycznia z okazji zakończenia pierwszego semestru odbyła

Więcej…
 
Trzech Króli PDF Drukuj Email

 

 "Koncert Kolęd i Pastorałek"

 

      W dniu 06.01.2011r. w sali Pandora odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w ramach Uroczystości Trzech Króli. Koncert odbył się dzięki współpracy Zespołu Szkół w Łambinowicach z panią Krystyną Lampą liderką "Odnowy wsi".

Poprawiony: czwartek, 20 stycznia 2011 13:30
Więcej…
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy PDF Drukuj Email

   

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 19 Finał - 09.01.2011r.

        

        

      W dniu 08.01.2011r. w naszej szkole tj. Zespole Szkół w Łambinowicach miała miejsce zbiórka pieniędzy na Konto 19 Finału WOŚP.

Poprawiony: czwartek, 13 stycznia 2011 19:05
Więcej…
 
Koncert kolęd PDF Drukuj Email

 

Koncert Kolęd i Pastorałek
w
Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Łambinowicach

 

 

       W dniu 22.12.2010r. w Zespole Szkół w Łambinowicach odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym zaprezentowali się nasi uczniowie: soliści i  chór szkolny. Jako soliści wystąpili:

 • Amanda Różańska w kolędzie   "Cicha Noc",
 • Joanna Mazurkiewicz " Gdy śliczna Panna", 
 • Julia Dzika "Oj  maluśki, maluśki",
 • Martyna Sługocka "Tobie mały Panie" i  w pastorałce  "Opolska pastorałka"...
Poprawiony: czwartek, 20 stycznia 2011 13:42
Więcej…
 
Spotkanie literackie przy świecach 2010 PDF Drukuj Email

  

Spotkanie literackie przy świecach 2010 

     Już tradycyjnie w ZS w Łambinowicach odbyła się sesja literacka. Jej tegoroczna edycja brzmiała:

„Czy wybierając nowoczesność, odrzucamy tradycję?” Uczniowie bardzo interesująco podjęli temat, wskazując na wiele aspektów

 nowoczesności i tradycji w szybko zmieniającym się świecie.

Prace były dojrzałe i ciekawie zaprezentowane, dlatego też jury wprowadziło osobną kategorię w tym roku, za najlepiej zaprezentowana pracę.

Więcej…
 
Stypendium Marszałka Województwa Opolskiego PDF Drukuj Email

      

       Uczennica naszej szkoły Aleksandra Suchodolska z klasy IIIa  - otrzymała stypendium w ramach " Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla uczniów szczególnie uzdolnionych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych". W dniu 29 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendialnych. Gratulacje dla zdolnej uczennicy i kadry pedagogicznej.

Poprawiony: poniedziałek, 06 grudnia 2010 13:57
 
Pierwsza pomoc PDF Drukuj Email

 

     W dniach 24.11.2010r. oraz 01.12.2010r. w naszej szkole odbyły się szkolenia dla uczniów wszystkich klas gimnazjum w ramach udzielania pierwszej pomocy. Realizatorami szkolenia byli studenci z  Studenckiego Koła Naukowe Ratowników Medycznych COR działającego przy Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, pod nadzorem przewodniczącej koła Pani Katarzyny Wer.   Podczas  szkoleń młodzież nauczyła się jak podejść do poszkodowanego, zorientować się czy oddycha, zareagować, kiedy krwawi, występuje złamanie czy też jest nieprzytomny. Jak sprawnie wezwać pogotowie ratunkowe a także dokonać niezbędnych czynności podczas oczekiwania.

  W trakcie szkolenia odbywała się prezentacja multimedialna, która zawierała następujące        tematy :                  

 •    - Motywacja do udzielania pierwszej pomocy
 •    - Regulacje prawne
 •    - Łańcuch przeżycia
 •    - Bezpieczeństwo ratownika
 •    - Zabezpieczenie miejsca zdarzenia
 •    - Skuteczne wezwanie pomocy
 •    - Skład i obsługa apteczek
 •    - Psychologia w ratownictwie
 •   - Stany zagrożenia życia w urazach
 •    ĆWICZENIA:
 •    - Kontrola czynności życiowych
 •    - RKO - resuscytacja krążeniowo oddechowa dorosłych i dzieci
 •    - Pozycja bezpieczna

   I co najważniejsze – nikt nie był  biernym obserwatorem, ale sam, za pomocą fantomów do resuscytacji nauczył się zabiegów ratujących ludzkie życie.

                                                                                                                                 Opracowała: Agnieszka Jagieło

Poprawiony: poniedziałek, 06 grudnia 2010 12:57
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

 

„WOLNOŚĆ – KOCHAM I ROZUMIEM

WOLNOŚCI ODDAĆ NIE UMIEM”

Chłopcy z Placu Broni  

                 W 1918r. państwo polskie  po 123 latach zaborów odrodziło się i wybiło na niepodległość.  Jesienią 1918 r. dobiegała końca I wojna światowa, która przyniosła klęskę wszystkim trzem zaborcom. Rosja pogrążyła się w zamęcie rewolucji i wojnie domowej, wielonarodowa monarchia austro-węgierska rozpadała się i chyliła ku upadkowi, a Niemcy uginały się pod naporem wojsk Ententy.
Dla Polaków była to niepowtarzalna szansa, aby móc odzyskać utracony byt państwowy. Widząc klęskę zaborców, Polacy zaczęli przejmować władzę wojskową i cywilną tworząc zręby przyszłego państwa. W dniu 11 listopada Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu Naczelne Dowództwo nad formującym się Wojskiem Polskim, a trzy dni później przekazała mu całą władzę cywilną. Z tej okazji 10 listopada 2010r. odbył się w naszej szkole apel przygotowany i poprowadzony przez uczniów klas trzecich: Annę Gawlik, Klaudię Jendrysik, Martynę Sługocką, Aleksandrę Suchodolską i Edytę Wolak. Oprawę techniczną zapewnili Krzysztof Dynak i Piotr Banera. W apelu wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Łambinowicach. Przypomniano wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz sylwetki polityków „ojców polskiej niepodległości”.

Poprawiony: środa, 17 listopada 2010 12:50
 
Próbna ewakuacja szkoły PDF Drukuj Email

   

   W dniu 3 listopada 2010 roku odbyła się próbna ewakuacja szkoły w celu przećwiczenia procedur w sytuacji zagrożenia. Alarm w szkole oznajmiły 3 dzwonki szkolne trwające 10 sekund z przerwą trzy sekundową. Zagrożeniem był pożar dachu sali gimnastycznej. Uczniowie pod dowództwem nauczycieli udali się sprawnie drogami ewakuacyjnymi na miejsce zbiórki (plac przed szkołą). Powiadomiona straż pożarna z Łambinowic na miejsce przybyła błyskawicznie i przystąpiła do akcji. Akcja prowadzona pod dowóctwem pana Zenona Kierpala przebiegła sprawnie, a przyglądająca się młodzież gimnazjum miała dużą frajdę. Pokaz w wykonaniu strażaków zostal nagrodzony gromkimi oklaskami. Takie ewakuacje w współpracy ze strażą pożarną z Łambinowic (na szczęście próbne) w naszej szkole  są prowadzone każdego roku.

Wiecej zdjęć w galerii 2010/2011

Poprawiony: piątek, 12 listopada 2010 16:45
 
Targi Kariery PDF Drukuj Email

    W dniu 22.10.2010r. trzydziestu uczniów klas trzecich Zespołu Szkół w Łambinowicach zostało zaproszonych do udziału w Targach Kariery. Organizatorem imprezy było  Biuro Karier PWSZ w Nysie i Powiatowy Urząd Pracy w Nysie. Targi odbyły się  w Collegium Artium PWSZ w NysieOgólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspomagania drogi każdego obywatela do edukacji, zawodu, pracy i kariery.
Ogólnopolski Tydzień Kariery po raz pierwszy w Polsce zorganizowany został jesienią 2009 roku, w wydarzenie to włączyło się również Biuro Karier PWSZ w Nysie.
 W ramach organizowanych targów  można było uzyskać informacje na temat ofert pracy, ofert szkoleniowych oraz ofert edukacyjnych szkół z terenów przygranicznych Polski, Czech i Słowacji.

Poprawiony: piątek, 12 listopada 2010 15:26
 
Program profilaktyczny PDF Drukuj Email

 

     W dniu 25.10.2010r. w Zespole Szkół w Łambinowicach odbył się program profilaktyczny „NOE”.

  Program, jako jedyny w Polsce, oparty jest na autentycznych świadectwach osób dotkniętych problemem alkoholowym trzeźwego alkoholika, dziecka żyjącego w rodzinie z problemem alkoholowym oraz abstynenta, który podjął wolny wybór nie korzystania ze środków zmieniających świadomość. Dlatego też program, oprócz dostarczenia konkretnej wiedzy, wyzwala dużą ilość emocji i dlatego z całą pewnością skuteczniej wpływać może na zmianę postaw młodzieży. Program trwał  3 godziny i wzięło nim udział 80 uczniów.

Poprawiony: środa, 10 listopada 2010 11:27
 
Pasowanie 2010 PDF Drukuj Email

   

     W dniu Święta Edukacji Narodowej (14 października 2010 roku) w Zespole Szkół w Łambinowicach odbyło się tradycyjnie pasowanie uczniów klas pierwszych na Gimnazjalistów. Główną częścią tej uroczystości było złożenie ślubowania oraz przemówienie dyrektora , skierowane do uczniów i rodziców.  Pierwszoklasiści w przygotowanym programie artystycznym pokazali swoje uzdolnienia muzyczne, plastyczne, recytatorskie. Przygotowano fragmenty różnych utworów muzycznych, które zagrali i zaśpiewali uczniowie. Recytowali także fragmenty wierszy, przygotowywali dekoracje i transparenty, brali udział w konkursie wiedzy o szkole. Pierwszoklasiści wykazali się wieloma ciekawymi umiejętnościami, zaprezentowali nauczycielom i rodzicom swoje zainteresowania.

   
   
   
   
   

Po części oficjalnej i programie artystycznym rozpoczęła się dyskoteka i miłe spotkanie nauczycieli i rodziców uczniów klas pierwszych.

Poprawiony: sobota, 06 listopada 2010 16:50
 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email

  

     W dniu 29.09.2010r.zostały przeprowadzone pogadanki dla klas pierwszych gimnazjum z policjantem, dzielnicowym Łambinowic Panem Piotrem Orlińskim. Tematem spotkań było uświadomienie młodzieży skutków prawnych wagarowania oraz konsekwencji przewidzianych w Kodeksie Rodzinnym. Ponadto dzielnicowy omówił przykładowe wykroczenia nieletnich, kradzieży, wulgaryzmów, wagarów. Informacje, które  przedstawił  funkcjonariusz  policji  dotyczyły zjawisk i sytuacji  mających  miejsce  w  środowisku  lokalnym, w  szkole  oraz  domu  rodzinnym . Policjant  wytłumaczył  uczniom  jakie  konsekwencje  mogą  pojawić się   w  zależności  od  przewinień  popełnionych przez  młodzież i  w  jakim  stopniu odpowiedzialnością  są  obarczeni nieletni oraz osoby dorosłe – rodzice  będący  prawnymi  opiekunami  osób  nieletnich .  Na  koniec  prelekcji  Pan Policjant  pokazał    przedmioty, którymi  posługuje  się  podczas  służby  i  prowadzonych  działań.

Poprawiony: sobota, 06 listopada 2010 16:33
 
Wycieczka klas I PDF Drukuj Email

    

W tym roku klasy I gimnazjum wybrały się 1 października 2010 roku na szkolną wycieczkę na Kopę Biskupią w Góry Opawskie. Prawie 80 gimnazjalistów pod opieką pięciu nauczycieli spędziło mile czas  wędrując szlakiem na Kopę i podziwiając wspaniałe widoki.

 

 

Poprawiony: niedziela, 24 października 2010 15:22
 
DZIEŃ CHŁOPAKA PDF Drukuj Email

 

  Dnia 29 września 2010 rokuw naszym gimnazjum odbył się apel dla wszystkich chłopców przygotowany

i poprowadzony przez dziewczyny z klas IIIa i IIIc. Dziewczęta przedstawiły dwa zabawne skecze ilustrujące  naturę chłopaków.

Podczas apelu świetnie bawili się wszyscy chłopcy, dziewczęta i nauczyciele. Ciekawe czy chłopcy 8 marca zrewanżują się podobną

niespodzianką ?

Poprawiony: środa, 06 października 2010 09:00
 
1 września 2010 roku PDF Drukuj Email

    

    W dniu 1 września 2010 roku o godzinie 8.00 w Zespole Szkół odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2010/2011. W klasach pierwszych naukę rozpocznie 82 gimnazjalistów

.

 

Poprawiony: niedziela, 05 września 2010 10:21
 


  © 2011 Zespół Szkół w Łambinowicach

        Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. 
Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Stworzone dzięki Joomla!. Poprawny XHTML i CSS.