Uroczysta sesja rady gminy Drukuj

Już po raz kolejny, tym razem 16 czerwca 2016 roku odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Łambinowice, podczas której uroczyście wyróżniono uczniów i uczennice szkół z terenu gminy Łambinowice, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli sukcesy naukowe, sportowe i artystyczne. Wśród zaproszonych bardzo dużą część stanowili uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Łambinowicach. W roku szkolnym 2015/2016 znaczące sukcesy na szczeblu krajowym i wojewódzkim uzyskali:

 

  • Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej – tytuł Laureata-
    I miejsce zdobyła Kamila Piwowarczyk uczennica klasy IIIc – opiekun mgr Joanna Jarzynka.
  • II Wojewódzki Festiwal Piosenek Czesława Niemena
    w Korfantowie -
    I miejsce zdobyła Maja Myśliwiec uczennica klasy III a – opiekun mgr Małgorzata Połomska – Skut
  • XXV Wojewódzki Dziecięcy Festiwal Piosenki
    w Korfantowie -
    I miejsce zdobył zespół Chorum w składzie: Paulina Wolak, Adrianna Wąsowicz, Paulina Zator i Maja  Myśliwiec – opiekun mgr Małgorzata Połomska – Skut
  • XXIV Wojewódzki Konkurs Poezji Jenieckiej pt. ,,Nie Traćmy Pamięci”-  wyróżnienie otrzymała Julia Adamowicz – uczennica klasy III a – opiekun mgr Bogumiła Skałecka
  • Międzywojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego pt. ,,Pokaż Język: I know I can” - I miejsce zajął duet  w składzie:  Maja Myśliwiec i Patrycja Partyka   – opiekun mgr Anna Szczygielska
  • XV Wojewódzki Konkurs ,,Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” – tytuł Finalistki uzyskała uczennica klasy III c Julia Mazurek  -   opiekun mgr Agnieszka Synowiec
  • XXI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o BHP w Rolnictwie - tytuł Finalisty uzyskał uczeń klasy III c Andrzej Bagiński  -   opiekun inż. Franciszek Kudryński
  • Ogólnopolski konkurs pt.  ,,Razem lepiej" ogłoszony w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł -  tytuł laureata nagrody głównej  otrzymała: Paulina Latta - uczennica klasy III b - opiekun mgr Agnieszka Jagieło.

Osiągnięcia sportowe - Finały  wojewódzkie

  • I miejsce  -  27.11.2015 r. – NIEMODLIN

I miejsce na szczeblu  wojewódzkim w  igrzyskach młodzieży szkolnej Szkół Gimnazjalnych w unihokeju – chłopców

Skład zespołu:  Tomaszewski Patryk, Biernacki Jakub, Smoter Dominik, Migda Jakub, Białoskórski Michał, Zalewski Adam, Zieliński Marcel, Wawrzkiewicz Tomasz, Kmiecik Paweł, Kuź Patryk - opiekun: Jan Rewekant, Andrzej Gandziała.

  • II miejsce  -  21.05.2016 r. – OPOLE

II miejsce na szczeblu  wojewódzkim w  igrzyskach młodzieży szkolnej Szkół Ponadgimnazjalnych w wędkarstwie spławikowym – chłopców

Skład zespołu:  Jakub Ligas, Krzysztof Zalewski, Dawid Śliwiński.

  • I miejsce - 25.05.2016 r. – OPOLE

I miejsce na szczeblu  wojewódzkim w  Turnieju Piłkarska Kadra Czeka Szkół  Gimnazjalnych  – chłopców

Skład zespołu: Tomaszewski Patryk, Biernacki Jakub, Smoter Dominik, Migda Jakub, Białoskórski Michał, Zalewski Adam, Ponitka Kamil, Galla Jakub, Rokosz Wiktor, Potapow Michał, Hajczuk Patryk, Roguski Kamil, Mazurek Jakub, Boruń Michał -
opiekun mgr Andrzej Gandziała.

Indywidualne – lekkoatletyka 08.10.2015 r. – Lasocice

  • I miejsce na szczeblu  wojewódzkim w  indywidualnych biegach przełajowych zdobył Jakub Biernacki - opiekun  Andrzej Gandziała.
  • II miejsce na szczeblu  wojewódzkim w  indywidualnych biegach przełajowych zdobyła Marcela Stasica - opiekun mgr Zofia Bomba.

Drużynowe:

  • III miejsce w kategorii dziewcząt w IX Wojewódzkiej Gimnazjadzie Strzeleckiej: Natalia Radlak, Aleksandra Psarska, Karolina Łatwis – opiekun Aleksandra Ziółkowska
  • III miejsce w kategorii chłopców w IX Wojewódzkiej Gimnazjadzie Strzeleckiej: Paweł Zagaja, Kamil Wilczek, Dominik Łuczyński - opiekun Aleksandra Ziółkowska

Opracowała: M. Połomska-Skut