Osiągnięcia w roku szkolnym 2010/2011 Drukuj

Uczniowie naszego gimnazjum w roku szkolnym 2010/2011 odnieśli wiele sukcesów w nauce i sporcie.  Podsumowanie osiągnięć nastąpiło  w dniu 16 czerwca 2011r. w Urzędzie Gminy w Łambinowicach gdzie odbyła się sesja Rady Gminy, podczas której m.in. Wójt Gminy wraz z Przewodniczącym Rady Gminy uhonorowali uczniów wyróżniających się w dziedzinie nauki oraz sportu, jak również ich opiekunów – nauczycieli.
  Uczniowie otrzymali: listy gratulacyjne, książki, pamiątkowe medale, statuetki, piłki, słodycze, itp. Nauczycielom natomiast wręczono podziękowania oraz upominki w postaci długopisów oraz koszulek sportowych.
  Wyróżnieni uczniowie - to laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. 

Są nimi:
1. Aleksandra Suchodolska - uczennica Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego –opiekun mgr Anna Sobczyńska
2. Martyna Sługocka - uczennica Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach –laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego – opiekun mgr Mariusz Madej.

Finalistami natomiast zostali:
1. Izabela Pioterkiewicz – uczennica Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego – opiekun mgr Bożena Wojciechowska.
2. Aleksandra Suchodolska - uczennica Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego – opiekun mgr Alicja Rosińska.
3. Klaudia Jendrysik – uczennica Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach - finalistkaWojewódzkiego Konkursu Technicznego – opiekun inż. Franciszek Kudryński.
4. Piotr Banera - uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach - finalista  Wojewódzkiego Konkursu Technicznego – opiekun inż. Franciszek Kudryński.

 


W innych konkursach na szczeblu wojewódzkim wyróżniono uczniów:

1. Patrycja Dudek – uczennica Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach –laureatka Wojewódzkiego etapu Konkursu Plastycznego „Sport w wyobraźni 2012” - opiekun mgr Edyta Golec.
2. Jagoda Kłębek – uczennica Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o samorządzie Terytorialnym - opiekun mgr Aleksandra Ziółkowska.
3. Wiktoria Sikora - uczennica Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach –zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie VIII edycji konkursu fotograficznego pt. „ŚWIATŁO” oraz I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Tak patrzę na Świat…” – opiekun mgr Edyta Golec.
4. Mateusz Pałęcki – uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie BHP w Rolnictwie organizowanym przez Inspekcję Pracy – opiekun inż. Franciszek Kudryński.
5. Aleksandra Gabryel - uczennica Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach – zdobyła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie recytatorskim „Nie traćmy pamięci” – opiekun mgr Bogumiła Skałecka.

W dziedzinie dyscyplin sportowych wyróżniono uczniów w kategorii osiągnięć drużynowych oraz indywidualnych.
Osiągnięcia drużynowe :

1. Uczennice Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach – IV miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach w Unihokeju Dziewcząt – opiekun mgr Zofia Bomba.
Osiągnięcia indywidualne:

1. Klaudiusz Woźniak – uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach –– półfinalista Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym – opiekun mgr Krzysztof Albrycht
2. Damian Albrycht - uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach – półfinalista Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym – opiekun mgr Krzysztof Albrycht.
3. Daniel Jendrysik - uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach – półfinalista Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym – opiekun mgr Krzysztof Albrycht.
4. Łukasz Buryś – uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach –finalista Wojewódzkich Igrzysk w Pchnięciu Kulą oraz skoku w dal .
5. Sebastian Drozd – uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach - finalista Wojewódzkich Mistrzostw w biegu na dystansie 100 m.
6. Kamil Kmiecik - uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach – III miejsce w Finale Wojewódzkim w biegu na dystansie 100m.
7. Adrian Baka - uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach - finalista Wojewódzkich Mistrzostw w biegu na dystansie 1000 m.
8. Łukasz Marszałkowski - uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach- finalista Wojewódzkich Mistrzostw w biegu na dystansie 2000 m.
9. Tobiasz Staffa - uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach - finalista Wojewódzkich Igrzysk w skoku wzwyż.
10. Szymon Grzebieniak - uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach -  finalista Wojewódzkich Mistrzostw w biegach przełajowych.
11. Damian Cyc - uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach - finalista Wojewódzkich Mistrzostw w biegach przełajowych.
12. Krzysztof Dynak - uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach - finalista mistrzostw wojewódzkich w pchnięciu kulą.
13. Łukasz Bielecki - uczeń Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach –finalista Wojewódzkich Igrzysk Wiejskich Szkół Gimnazjalnych w Rzucie oszczepem.
14 . Pamela Kazimierska, Aleksandra Gabryel, Marcela Brodzińska, Małgorzata Zaremba – uczennice Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach – finalistki sztafety olimpijskiej w        biegu na: 800, 400, 200 i 100 m.
15. Magdalena Rokosz – uczennica Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach – Finalistka Mistrzostw Województwa w biegu na dystansie 600 m.
16. Aleksandra Gabryel - uczennica Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach – wicemistrzyni Województwa w biegu na dystansie 1000 m.
17. Izabela Pioterkiewicz - uczennica Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach - finalistka Mistrzostw Województwa w biegu na dystansie 1000 m.
18. Weronika Ligas – uczennica Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach - finalistka Mistrzostw Województwa w skoku wzwyż.

 Opiekunami uczniów z Publicznego Gimnazjum w Łambinowicach byli:
mgr Zofia Bomba, mgr  Andrzej Gandziała,  mgr Mariusz Listowski, mgr Tadeusz Walczuk, mgr Krzysztof Albrycht.